21.yy Öğretmenlerine Teknoloji Yol Haritası / Tech Educators’ Boot Camp – Phase1

Öğrencilere müfredat konularını yeni yaklaşımlarla, daha merak uyandırıcı şekilde öğretmek ve ders planlarınızı eğitim teknolojileri tasarımları ile revize etmeniz için Tech Educators’ Boot Camp-Phase1 eğitimini düzenliyoruz.

21.yy becerilerini, tasarım odaklı düşünce ile harmanlayarak eğitim teknolojileri desteği sayesinde geliştirmek artık çok kolay! Bu uygulamaları ve yaratıcı ders planı senaryolarını sizlerle paylaşmak ve gelişim sağlamak adına aşağıda yer alan eğitimi planladık!

Programı 5 ana başlıkta tasarladık. K-12 seviyesinde teknolojik ders tasarımı ile başlayarak, eğitim teknolojileri yaklaşım modelleri, okul kültürüne adaptasyon ve Web 2.0 araçlarının ders planlarında  zenginleştirilmesi ile devam edecektir. Maker araçlarının kullanılması ve okul içinde kulüp aktivitelerinin tasarımı ile bu program sona erecektir. Programın ikinci fazında ise çok farklı bir bootcamp kurgusu ile devam edeceğiz.

Program Kurgusu

K-12 Teknolojik Ders Tasarımı

 • Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi müfredatı oluşturma
 • 21.yy becerilerinin teknoloji kullanımı ile kazandırılması
 • Eğitim Teknolojileri uygulama örnekleri
 • Disiplinler arası çalışmalar düzenleme
 • Maker kültürünün ders ve okul ortamına uyarlanması
 • Bilişim teknolojileri bağlantılı kulüp/sosyal etkinlik planı oluşturma
 • Tasarım Odaklı Düşünme

1. Eğitim teknolojileri yaklaşım ve modelleri

Gelişen bir ülkede eğitim sistemi de durağan bir yapı olamaz. Bu nedenle bizler her zaman hayatta öğrenen bireyler olmalıyız. Her zaman bilmediğimiz ve uğruna zaman

harcadığımız değerler olmalıdır. Eğitim teknolojileri alanında da kendimizi geliştirmek adına ilk başta alanın yaklaşımlarını ve yapı taşlarını öğreneceğiz.

2. Eğitim teknolojilerinin okul kültürüne adaptasyon uygulamaları

Bu başlık altında okul olanaklarınıza göre eğitim müfredatı oluşturacağız. Özel ya da devlet okulunda olabilirsiniz bunun hiçbir önemi yok. Eğer geleceğe yön verecek nesiller yetiştirmek istiyorsanız, 21.yy becerilerini öğrencilere değer odaklı çalışmalarla öğretmek istiyorsanız bu eğitim tam da size göre.

3. Ders giriş etkinlikleri, öğrenci dinamiği ölçümü ve derse içi etkinlikler için Web 2.0 araçları kullanımı

Öğrencilerimin öğrenme biçimleri çok farklı, öğretme ortamım çok karma bir yapıya sahip gibi sorularla kendinizi yormayın. İşte tam da bu noktada bu atölye çalışmamızda sınıf kültürüne göre tekniklikler nasıl hazırlanmalı bunu öğreneceğiz. Teknolojinin içinde olduğu ve okul paydaşlarının yer aldığı disiplinler arası ünite planlama örnekleri paylaşılacaktır. Teknolojik araçlar ve uygulamalarla ünitelerinizi ve ders planlarınızı oluşturacağız.

4. Teknoloji ve maker kültürü ile farklılaştırılmış eğitim programı hazırlama

Oluşturacağımız ders planları haricinde özel gereksinimi olan öğrenciler için basic ve ileri seviye çalışma olarak nasıl planlamalar yapılacağının işleneceği bir atölye olacaktır. Eğitim psikolojisi ve eğitim teknolojileri kullanımının harmanlandığı bir atölye gerçekleştirilecektir. Bu bağlamda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım-Tasarım dersi ünite planlaması etkinliği yapılacaktır. Maker kültürü #sendeyap çalışmaları “sınıf ortamında nasıl uygulanır, proje bazlı neler yapılabilir” çalışması düzenlenecektir.

5. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi kulüp çalışmaları planlaması

Eğitim müfredatı dahilinde okulda gerçekleşecek olan kulüp-sosyal etkinlik çalışmaları için bilgi paylaşımı ve etkinlik planlaması yapılacaktır.

Şimdi Kaydolun!

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Eğitim ne zaman ve nerede gerçekleşecek?
  3 Kasım Cumartesi: 13:00 – 17:00
  4 Kasım Pazar: 13:00 – 17:00

Ayrıca program tamamlandıktan sonra belirlenen tarihlerde 1 saatlik özelleştirilmiş ders ve etkinlik tasarımı danışmanlık saati verilecektir.

Makers Türkiye Ofisinde gerçekleşecektir.

2. Eğitime kimler katılabilir?
Eğitimimize mesleğine yeni başlayan ve ilk yılları olan kendini geliştirmek isteyen, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenleri, Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri, eğitim teknolojilerini derslerinde uyarlamak isteyen eğitimciler katılabilir.

3. Eğitim sertifikalı mıdır?
Katılımcılara Makers Türkiye “Tech Educators’ Boot Camp-Phase1” katılım sertifikası verilecektir. 21.yy Öğretmenlerine Teknoloji Yol Haritası Liderliği sertifikası için “Tech Educators’ Boot Camp-Phase2” eğitimi açılacaktır. Bu iki eğitimi de tamamlayan katılımcılar için Makers Türkiye Tech Educator Sertifikası verilecektir. Ayrıca iki eğitimden herhangi birini alan eğitimcilerimize Eğitmen Eğitimi Sertifika Programımıza liste fiyatı üzerinden %35 indirimli faydalanma fırsatı!

4. Eğitim ücreti nedir?
FIRSAT!

8 Ekim – 24 Ekim arası indirimli fiyat 399 ₺+KDV (sınırlı kontenjan)
25 Ekim sonrası 499 ₺+KDV

5. Nasıl Kayıt Olurum?
Şimdi buraya tıklayarak kaydolabilirsiniz.