UNILEVER ile Gerçekleştirdiğimiz Etki Yaratan Kurgular!

Dünya devi Unilever ile Aralık ayı içerisinde 2 yenilikçi kurgu birden hayata geçirdik! 2020 yılında ise Unilever ile birlikte her ay farklı bir atölye yapmak üzere anlaştık!

85 pırıl pırıl gencimiz ile işe/staja alım öncesi Tasarım Odaklı Düşünme(design thinking) atölyemizi  gerçekleştirdik. Çağımızın en geçerli fikir geliştirme ve problem çözme metodolojisi olan Tasarım Odaklı Düşünme(design thinking) atölyemiz 1 gün boyunca sürdü. Katılımcılar karşılaştıkları problemlere yaratıcı yöntemlerle nasıl çözüm bulabileceklerini, bu çözümleri nasıl test edebileceklerini deneyimledi.

 

Yine atölyemizi gerçekleştirdiğimiz salonun içerisinde tasarlanan interaktif masamız ile etki yaratan bir proje daha gerçekleştirdik. Tamamen onlar için tasarladığımız interaktif projemiz ile Lipton ve Knorr markalarının katılımcılara tanıtılmasını sağladık. Projenin devamında yapacağımız Ideathon ile seçim aşamasına da yardım ettik.

 

İşe Alım Öncesi Unilever’de Bizim Ideathon kurgumuzu seçti

Yaptığımız Tasarım Odaklı Düşünme eğitiminden sonra Unilever’in işe alım öncesi kendi yaptığı elemeler sonucu 80 adaydan 40 düşen adaylar ile Plastik Ideathon kurgumuzu gerçekleştirdik. Plastik Ideathon kurgusuyla adaylar sürdürebilir bir gelecek için plastik kullanımı azaltan fikirler geliştirip sunum yaptılar. 40 kişiyi gruplar halinde bölünerek işe alınacak olan adaylar fikirlerini geliştirip, sunum yapma ve grup çalışması becerilerini geliştirirken Unilever’den gelen koçlar her masayı gözlemledi ve notlar aldı.  Yaptığımız Ideathon ile adaylara hem yeni yetkinlik kazandırdık hem de Unilever’in seçim aşamasını kolaylaştırmış olduk. Plastiği azaltmak için etki yaratacak projelerin çıktığı Ideathon kurgumuzda Unilever’e bu güzel fırsat için teşekkür eder, duyarlılığı için tebrik ederiz.

 

Unilever için Tasarladığımız İnovasyon Workshopu

İstanbul’da buluşan Unilever Rusya ve Ortadoğu liderleri ile tamamen onlar için özel tasarladığımız teknolojinin iş dünyasına etkisi temalı bir inovasyon workshopu düzenledik. Bu inovasyon workshopu içerisinde 3D Scenn, 3D Printer, Robot kol ve Artırılmış Gerçeklik ile sosyal etki yaratan projeler sergilendi. Eğitim verirken getirdiğimiz teknolojik ürünler ile aynı anda deneyim sağlamış olan katılımcılar ile keyifli bir workshopu tamamladık.

Yenilikçi kurumlarla çalışmak bizim için büyük keyif! Sizde kurumunuz içerinde etki yaratan kurgularımızdan ve daha önce çalıştığımız etki yaratan tüm projelerimizi buradan talep edip, inceleyebilirsiniz.

 

Yorum yap