UNILEVER ile Gerçekleştirdiğimiz Etki Yaratan Kurgular!

 Etki yaratan kurgularımız sonucu Unilever ile 2020 yılı boyunca her ay farklı atölye yapmak üzere anlaştık!
ddd

ÖNCE DesIgn ThInkIng Atölyesi ile Başladık

Unilever’e başvuran 85 katılımcı ile işe/staja alım öncesi Tasarım Odaklı Düşünme(design thinking) atölyemizi  gerçekleştirdik. Çağımızın en geçerli fikir geliştirme ve problem çözme metodolojisi olan Tasarım Odaklı Düşünme(design thinking) atölyemiz 1 gün boyunca sürdü. Katılımcılar karşılaştıkları problemlere yaratıcı yöntemlerle nasıl çözüm bulabileceklerini, bu çözümleri nasıl test edebileceklerini deneyimledi.

özel tasarladığımız interaktif masa 

Yine atölyemizi gerçekleştirdiğimiz salonun içerisinde tasarlanan interaktif masamız ile etki yaratan bir proje daha gerçekleştirdik. Tamamen onlar için tasarladığımız interaktif projemiz ile Lipton ve Knorr markalarının katılımcılara tanıtılmasını sağladık. Projenin devamında yapacağımız Ideathon ile seçim aşamasına da yardım ettik.

Eğitim sonrasında Ideathon!

Yaptığımız Tasarım Odaklı Düşünme eğitiminden sonra Unilever’in işe alım öncesi kendi yaptığı elemeler sonucu 80 adaydan 40 düşen adaylar ile Plastik Ideathon kurgumuzu gerçekleştirdik. Plastik Ideathon kurgusuyla adaylar sürdürebilir bir gelecek için plastik kullanımı azaltan fikirler geliştirip sunum yaptılar. 40 kişiyi gruplar halinde bölünerek işe alınacak olan adaylar fikirlerini geliştirip, sunum yapma ve grup çalışması becerilerini geliştirirken Unilever’den gelen koçlar her masayı gözlemledi ve notlar aldı.  Yaptığımız Ideathon ile adaylara hem yeni yetkinlik kazandırdık hem de Unilever’in seçim aşamasını kolaylaştırmış olduk. Plastiği azaltmak için etki yaratacak projelerin çıktığı Ideathon kurgumuzda Unilever’e bu güzel fırsat için teşekkür eder, duyarlılığı için tebrik ederiz.

 

 

EK OLARAK UnIlever için Tasarladığımız İnovasyon Workshopu

İstanbul’da buluşan Unilever Rusya ve Ortadoğu liderleri ile tamamen onlar için özel tasarladığımız teknolojinin iş dünyasına etkisi temalı bir inovasyon workshopu düzenledik. Bu inovasyon workshopu içerisinde 3D Scan, 3D Printer, Robot kol ve Artırılmış Gerçeklik ile sosyal etki yaratan projeler sergilendi. Eğitim verirken getirdiğimiz teknolojik ürünler ile aynı anda deneyim sağlamış olan katılımcılar ile keyifli bir workshopu tamamladık.

VE son! 2020 YILI MAKERS TÜRKİYE-UNILEVER YILI OLuyor

Unilever ile Makers Türkiye’nin 16 adet  Crash Course‘larını tam 1 yıl boyunca gerçekleştirmek üzere anlaştık. Her ay farklı bir atölyeleri  Unilever genel merkezinden katılmak isteyen ekipler ile tamamlayacağız. Unilever IoT Dünyasını Anlamak, Agile, Girişimci Gibi Düşünmek, Dijital Dünyanın Duyu Organları: Sensörler gibi bir çok yenilikçi atölyeyi 21.yy yetkinlikjleiri ile tanışmak isteyen tüm çalışanlara sunuyor.

Ayrıca yine 2020 yılı içerinde bu projelerimize ek Unilever ile 2 Ideathon daha yapacağız, çok yakında sizlerle paylaşacağız.

Yenilikçi kurumlarla çalışmak bizim için büyük keyif! Sizde kurumunuz içerinde etki yaratan kurgularımızdan ve daha önce çalıştığımız etki yaratan tüm projelerimizi buradan talep edip, inceleyebilirsiniz.