DOKA ile Karadeniz’de Girişimcilik Kampı Düzenledik!

Kalkınma ajansları ile gerçekleştirdiğimiz 2. proje olan  Girişimcilik Kampı programımızı Karadeniz Teknik Üniversitesinde düzenledik. Trabzon’un inovasyon liderlerine, 3 gün boyunca Tasarım Odaklı Düşünme ve Yalın Girişimciliği birleştiren kurgumuzu Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı destekleri ile tamamladık.

6, 7 ve 8 Ocak tarihlerinde DOKA Teknik Destek Programı kapsamında KTÜ Akademisyenleri, Trabzon Belediyesi, TTO çalışanları ve Kalkınma Ajansı çalışanlarına verdiğimiz atölyemiz ile Girişimcilik alanındaki gelişimlerine katkı sağlandık.

Tasarım Odaklı Düşünme ile Yalın Girişimciliği birleştiren kurgumuzda 3 gün içerisinde katılımcılar,

  • Fikir Üretimi,
  • Prototip Oluşturma
  • Geri Bildirimlerin Değerlendirilmesi gibi girişimciliğin temel adımlarını deneyimledi.

Empati Kur, Problemi/Fırsat Alanını Tanımla, Fikir Üret, Prototiple, Test Et ve Değerlendir olarak 6 adım ile tanımlanan Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinin ise hemen hemen her adımını öğrenen katılımcılar kendi prototiplerini oluşturdular. Oluşturulan prototiplerin sunumları yapılarak fikirden ürüne giden yolculuğu tüm katılımcılar özetledi.

DOKA Kalkınma Ajansı ile Girişimcilik Kampı
Bu fotoğraf Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından alınmıştır.

 

Trabzon’da da inovasyon kültürü dönüşümü başlattığımız bu kurgumuz ile sadece özel kuruluşlarla değil devlet okullarıyla da teknoloji, inovasyon ve girişimcilik kültürünü adapte ediyoruz! Makers Türkiye olarak verdiğimiz etki yaratan etkinliklerden siz de faydalanmak istiyorsanız buradan bize ulaşabilirsiniz.