Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ile Devlet Okullarında Etki Yarattık!

Kalkınma ajansları ile yaptığımız projelerden biri olan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ile 2 farklı ilde Meslek Liselerine Tasarım Odaklı Düşünme atölyemizi gerçekleştirdik. Doğu Karadeniz Kalkınma ajansıyla ise Karadeniz’de etki yaratmak üzere 2020 Ocak ayında birlikteyiz!

DOĞAKA ile işbirliği yaptığımız projede 17 ve 18 Aralık 2019 tarihlerinde Osmaniye Mesleki ve Teknik Lisesindeydik. 2 gün boyunca 30 kişilik gruplar halinde 60 öğrenciye ve öğretmene Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) atölyemizi  tamamladık.

Sonrasında 19 Aralık 2019 İskenderun’da, 20 Aralık 2019 Antakya’da meslek yüksek okulları ve teknik Anadolu meslek liselerinin farklı bölümlerinden öğrencilere ve öğretmenlere Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) atölyemizi yine 60 kişi ile tamamladık.

Katılımcılar fikir haritalarını oluşturarak geri bildirim alma, ihtiyacın belirlenmesi, somut çıktı üreteme ve sunum becerilerini geliştirme gibi birçok yeni 21.yy yetkinliklerini kazandılar. Öğrenci ve öğretmenlerin 5 kişilik gruplar halinde çalıştığı atölyede, oluşturulan prototiplerin sunumları yapılarak fikirden ürüne giden yolculuğu tüm katılımcılar özetledi. Sunum sonunda da geri bildirim verme kültürünü tekrar tekrar deneyimlediler.

Sadece özel kuruluşlar ile değil devlet okullarıyla da teknolojiyi, inovasyonu ve girişimcilik kültürünü adapte etmek için çalışıyoruz! Makers Türkiye olarak verdiğimiz etki yaratan etkinliklerden sizde faydalanmak istiyorsanız buradan bize ulaşabilirsiniz.

 

bir yorum bırakın