Dijital Dünyanın Kültür ve Sanatla Buluşması

 

Dijital Sanatlar Anketi’nin (İngiltere) Sanat Konseyi ve Nesta’nın üstlendiği ve Dijital teknolojinin sanat ve kültür sektöründeki algısını, kullanımını ve etkisini izleyen ortak bir ortak olan Dijital Kültür araştırmasının beşinci yılını başlattı.

Bu anket aracılığıyla amacımız, İngiltere’deki sanat ve kültür organizasyonlarının dijital davranışlarının kapsamlı bir resmini geliştirmek , anketin önceki 2013 yılında ilk kez tekrarlanan dört tekrarında toplanan verilerle trend karşılaştırmaları yapmak ve buna izin vermektir diyorlar. O zamandan beri, anket bulguları hükümet politikasını bilgilendirdi, fon verenlerin sektöre yönelik desteğini geliştirmelerini sağladı ve sanat ve kültür organizasyonlarının dijital gelişimleri hakkında bilinçli kararlar almalarına yardımcı oldu.

2017’de yapılan son anket, dijital olarak iş modellerinde önemli ya da gerekli görülen örgütlerin oranlarında önemli bir artış olduğunu ortaya koydu (2013’te yüzde 34’ten 2017’de yüzde 53’e). çevrimiçi bilet satışları ve çevrimiçi bağışlar dahil, iş modelleriyle ilgili temel faaliyet alanları. Bununla birlikte, bulgular ayrıca, veri potansiyelinin, segmentasyon ve profilleme yoluyla izleyicileri daha iyi anlamak ya da yeni ürün ve hizmetlerin gelişimini bildirmek için verileri kullanan kuruluşların az bir kısmı ile, yetersiz kaldığını ortaya koydu. Ayrıca, kuruluşların dijital teknolojiden yararlanma becerisine sahip olmadıklarını hissettiler. kuruluşların yarısından fazlası (yüzde 55) kendilerini meslektaşlarına kıyasla yalnızca temel dijital becerilere sahip olarak görmektedir. Bu bulgular DCMS’leri bilgilendirdi. Kültür, teknoloji ve kültürel sektörler arasındaki işbirliğinin nasıl etkili bir şekilde kullanılacağına dair dijital politika belgesidir.

Bu yılki anket bulguları , en önemlisi, Kültür Dijital olduğunu listelenen taahhütlerin bir kısmını destekleyen kanıtlar sağlamaya yardımcı olacak, deniliyor.

  • Sanat Konseyi İngiltere ve Ulusal Piyango Miras Fonu’nun, kuruluşların dijital olgunluklarını ölçmek ve iyileştirmek için kullanabilecekleri bir öz değerlendirme çerçevesi sağlayacak ilkeleri belirleyecek olan Dijital Kod ve Vade Endeksi’ni,
  • Sanat Konseyi İngiltere’nin Dijital Kültür Ağı , sanat ve kültür organizasyonlarının dijital gelişimini desteklemek için uzman bilgisi, destek ve rehberlik sağlayacak bir grup teknoloji şampiyonu.

Dijital teknoloji, günlük yaşamın giderek daha yaygın bir parçası haline geldiğinden, sanat ve kültürel organizasyonların değişim hızına ayak uydurabilmeleri, yeni teknolojileri çalışma uygulamalarına başarılı bir şekilde entegre edebilmeleri ve sanatçılar ve izleyicilerle alakalı kalmaları önemlidir. Bu anket, sektörün dijital değişime nasıl uyum sağladığına ve daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğu noktaya bakacak.

Kuruluşlar nasıl katılabilir?

Araştırma ortakları MTM London, bugün İngiltere’deki binlerce sanat ve kültür organizasyonuna katılmaya davet etmek için bir e-posta gönderiyor. Anketin tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürüyor ve en iyi şekilde dijital müşteri adayı veya bir kuruluşun yönetim ekibinin uygun bir üyesi tarafından dolduruluyor.

Anket 3 Mayıs 2019’da kapanacak ve Eylül ayında, bir ana araştırma raporu ve farklı sanat formları ve müzeler tarafından dijital teknolojinin kullanımına ilişkin bir dizi bilgi notu da dahil olmak üzere bulgular yayınlayacak.

Bulgular , sektörde dijital teknolojinin nasıl kullanıldığının temsili bir görüntüsünü verecektir. Öyleyse, hangi disiplinde çalışıyor olursanız olun, kuruluşunuz ne kadar büyükse ve nerede dayanırsa yapılsın, 2019 Sayılı Dijital Kültür araştırmasının size ihtiyacı var!

Kaynak: https://www.nesta.org.uk/blog/digital-culture-2019/

bir yorum bırakın