Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan Maker Faire!

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Robot Kulübü’nden açık davet var!

Her yıl FIRST Vakfı (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) tarafından 14-18 yaşları arasındaki gençler için düzenlenen FRC (FIRST Robotics Competition) adlı uluslararası bir robotik yarışmaya katılıyorlar. Amaçları her yıl Ocak ayının ikinci Cumartesi’sinde NASA TV tarafından tüm dünyaya açıklanan temaya uygun bir robotu 6 hafta içinde inşa etmektir.

FIRST Vakfı öğrencileri; geleceğin liderleri, mühendisleri, bilim insanları, girişimcileri olarak yetiştiriyor; takımla çalışma, proje geliştirme, mühendislik yetilerini kullandırma, tasarım yapma, öğrencilerin kendilerini ifade etme gibi becerileri geliştirmesini destekliyor.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları FRC Robot Kulübü, “Sultans of Turkiye” olarak Türkiye’deki ilk FRC robotik takımı. 2009 yılından beri Amerika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen binlerce liseli öğrencinin katıldığı bu yarışmada Görsellik Ödülü, Takım Ruhu Ödülü, Jüri Özel Ödülü, ayrıca NASA’nın sponsor olduğu ve yarışmanın en prestijli ikinci ödülü olan “Engineering Inspiration Award” (İlham Verici Mühendislik Ödülü) almaya hak kazandı.

FIRST Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan ilk Türk takımı oldular ve bunun gibi bir sürü başarı hikayeleri var.

Bu yıl okullarının 155. Yılı kapsamında Daçka Maker Faire organize ediyorlar. Fuar 13 Mayıs Pazar günü 10.00 -18.00 saatleri arasında gerçekleşecek ve katılım ücretsiz olacaktır. Katılımcıları kendileri belirliyor ve herkesi aralarında görmek istiyorlar. Fuar süresince açmak istediğiniz standlarda kendinizi tanıtıp projelerinizi sergileme fırsatınız olacak.

Eğer katılımcı olmak isterseniz linkteki formu doldurduktan sonra süreç ile ilgili bilgilendirme yapmak üzere sizinle iletişim kuracaklar.

Form linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScGMxvIDDUsJIpo8SVkVbb-ZvIacPLTYnYH0J-RF-SxMnmdbQ/viewform