Çıktı Odaklı Yeni Nesil Danışmanlık

Merhaba! 2014’ten beri birçok global ve yerel kurumla gerçekleştirdiğimiz yüksek etkili, yüksek memnuniyetli, çıktı odaklı danışmanlık hizmetlerimize hoş geldiniz.

Verdiğimiz danışmanlık hizmetinin kökeninde Çalışan Deneyimi, Design Thinking / Tasarım Odaklı Düşünme, Kurum içi Girişimcilik, Startup Scouting, Veri Analitiği ve Agile / Çevik Yaklaşımı bulunuyor.

Tüm bunlara ek olarak Future-ready Employees programımız kapsamında Ongun Tan keynote konuşması, kurumlarda yeni başlangıçlar için yol gösteriyor ve  ilham veriyor. Detaylı bilgi.

Makers Consulting’de verdiğimiz danışmanlık hizmetleri kapsamında işinizi daha hızlı büyütebilir, yeni ürün servis geliştirebilir ve dijital dönüşüm sürecinde ihtiyacınız olan hızı yakalayabilirsiniz. Kullandığımız yöntemler ile sizinle çıktı odaklı çalışıyor, çalışan deneyimi tasarımı programları ile çalışanları da aktif olarak işin içine dahil ettiğimiz kurgularda birlikte üretip değerlendirerek, veri odaklı sonuçlara çok daha hızlı erişiyoruz.

Daha fazla soru ve kurumunuza özel teklifler için,

Eti Fikir Maratonu
Eti Fikir Maratonu

    Onlarca farklı marka ile birlikte yürüttüğümüz 100’den fazla…

Servislerimiz için, bugün bize ulaşın.

İnovasyon nedir?

İnovasyonun farklı tanımları vardır. Sözlükteki basit tanımına göre inovasyon, yenilik demektir. Ancak farklı görüşlere göre şöyle bir tanım bulduk ve bizce en iyi tanımlayan şimdilik bu cümle oldu: “İnovasyon, bir metodu, aygıtı ya da fikri bulmak ya da uygulamaktır.” Bu bakış açısına gör, inovasyon icat kadar aynı zamanda var olan yöntemleri ve kaynakları en iyi şekilde kendine uyarlamaktır. Makers Türkiye olarak mevcut koşulları en iyi şekilde analiz ederek, çıktı odaklı ve hızlı şekilde strateji oluşturmanız ve hayata geçirmenize yardımcı oluyoruz.

Design Thinking ve İnovasyon arasındaki bağlantı nedir?

Design Thinking, Stanford d.school tarafından geliştirilmiş, IDEO firması tarafından ilerletilmiş empatiden sorunu tanımlamızı, sonra fikir üretip bunu prototipe çevirmemi, prototipi test edip değerlendirmemizi öneren 6 adımlı bir yaratıcı problem çözme metodudur. İnovatif olan kısmı, önceden kullandığımız yaratıcı iş geliştirme yöntemlerini ve analiz taktiklerini bir çatı altında toplamış ve felsefik bir bakış açısı katmış olmasıdır. Beynimizin ve kullanıcının zihnini daha iy anlamamızı sağlamıştır. Makers Türkiye olarak, Design thinking metodundan faydalanarak farklı çalıştay formatları tasarlıyor ve sizin ihtiyaçlarınızı, gelişme ve fırsat alanlarınızı keşfetmeniz için alan açıyoruz. Hızlı ve ortak karar alabilmek, ekip olmak, eğlenerek ve demokratik olarak çalışabilmek, etkin süreçler tasarlamak için Design Thinking metodundan bolca faydalanıyoruz.

Agile / Çevik yaklaşımın inovasyondaki yeri nedir?

Agile yaklaşımı, günümüzde proje ve ürünlerin yönetiminde yıldız bir rol oynuyor. Fikrinizi en hızlı, kolay ve etkin şekilde hayata geçirmeniz için, görev dağılımını ekip içinde rahatça yöntebilmek içn 21. yy. liderlerinin edinmesi gereken tüm özellikleri neredeyse Agile Yaklaşımını uygulayarak edinebilirsiniz. Mutlu müşteri ve çalışanlar her firmanın hayalidir. Bunu nasıl hayata geçirebileceğiniz konusunda Makers Türkiye olarak size kısa ya da uzun soluklu danışmanlık veriyoruz ve birlikte ürünlerinizi / projelerinizi hayata geçiriyoruz. Ekiplerinizin çalışma düzenlerini yeni nesil dijital takip sistemleri ile sıfırdan oluşturuyoruz.