Brisa ile ONLINE Tasarlamak İsterSEN Ideathonu

Brisa‘nın iş yerinde eşitliği sağlamak ve çeşitliliği arttırmak için Tasarlamak isterSEN adlı Ideathonun yürütücülüğünü gerçekleştirdik!

Brisa Tasarlamak İsterSEN Online Ideathon‘unda Türkiye’den gelen farklı üniversite öğrencileri, iş yerlerinde eşitliliğin ve çeşitliliğin artmasına çözüm getirmek için fikirleri ile 1 gün  boyunca yarıştı. Makers Türkiye olarak baştan uca yürütücülüğünü yaptığımız bu Ideathonda tüm üniversitelerin mühendis adaylarını bireysel ya da takım halinde başvurularını aldık. Ön değerlendirme sonrasında Ideathona Brisa ile birlikte 30 öğrenci seçtik. Ideathon boyunca yürütücülüğünü yapan Danışman ve Eğitmen ekibimiz katılımcılara; günümüzdeki teknoloji trendleri olan Design Thinking, Ice Breaking Activity gibi konuları aktardı. Design Thinking adımlarını uygulamaya başlayan katılımcılar gruplar halinde fikirlerini prototipe dönüştürdü. Birinci olan ekibe Brisa tarafından çeşitli teknoloji hediyeleri verildi.

 

8 saatte gözle görülür etki yaratmak

En çok heyecanlandığımız kısım  ise ideathon öncesinde ve sonrasında “Brisa deyince aklınıza ilk ne geliyor?” sorusuna aldığımız sonuçlar oldu :))

Brisa ile farklı projelerde çalışmalarımızın  2. yılında farklı Online ideathonlar için 2021 planlamalarımıza devam edeceğiz. Sosyal medyamızı takipte ya da buradan form doldurarak bir çok farklı etkinlik duyurularından haberdar olabilirsin.

Kurumunuzda İletişim ve İnsan Kaynakları ekipleriyle birlikte gerçekleştirebileceğimiz employer branding projeleri, danışmanlık ve eğitim süreçleri için bize ulaşın.