AVAZ Makers Türkiye İşbirliği ile Mültecilere Destek

Makers Türkiye olarak Türkiye’de ulaştığımız binlerce çocuk ve eğitmen ile teknoloji, kodlama, 3 Boyutlu tasarım, robotik ve girişimcilik konularında ülkemizi aydınlatmaya devam ediyoruz.

AVAZ Derneği ile beraber Ocak ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz proje ile beraber 20 Suriye’li mülteci kadın ile beraber kodlama, 3 boyutlu tasarım, arduino ve tasarım odaklı düşünme atölyeleri yaptık. Bu sayede verdiğimiz eğitmen eğitimi sonrasında, eğitim alan kursiyerler Suriye’den gelen mülteci çocuk ve yetişkinlere eğitim verebilecekler. Maker hareketi araçları ile beraber kamplarını daha yaşanabilir hale getirebilecekler. Çocuklara algoritmik düşünme, eleştirel düşünme becerisi ve fikirden ürüne geçişin yöntemlerini öğretebilecekler.

Amerika Birleşik Devletlerinin Teknoloji Bootcamp programı kapsamında mültecilere yaptığımız teknoloji mentorluğu sonrasında, Avustralya Türkiye Büyükelçiliği tarafından desteklenen projeyi AVAZ Derneği ile yine ülkemiz topraklarında yaşayan insanlara yeni bir vizyon çiziyor olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Teknolojiyi faydaya çevirdiğimiz aydın bir gelecek için yola devam ediyoruz.

Teknoloji odaklı etki yaratan sosyal sorumluluk projeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz:


bir yorum bırakın