Atölye Keşfet

Maker hareketi eğitim dünyasını değiştirmeye devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi, eğitim sistemini de etkiliyor. Geleceğin liderlerinin teknolojiye hakim olması gerektiği artık kesin bir dille konuşulurken bu konuda adım atan bir çok atölye, kurs, okul kuruluyor. Öğretmenler, öğrenciler teknolojiyi daha yakından takip edebilecekleri ortamlarda yer alıyor ve kendilerini geliştiriyor.
Bu konuda bizleri sevindiren gelişmelere imza atan bir topluluk da “Ali Keşfet”. Öğretmenler, mühendisler ve maker hareketine ilgi duyan kişilerin bir araya gelmesiyle kurulan “Ali Keşfet” yakın zamanda kendine ait bir maker atölye de kurdu. Atölye Keşfet adını verdikleri bu atölyede çeşitli atölyeler, etkinlikler düzenliyorlar. Eğitimde teknolojinin önemine bolca yer vererek içerik üretiyorlar. Daha çok öğrenciye ulaşmayı hedefleyerek eğitim dünyasını zenginleştirmek ve gençlerin hayallerine destek olmak istiyorlar.
Atölye Keşfet içerisinde yer alan öğretmenlerin, topluluk üyelerinin geleceğe çok değerli katkıları olduğundan eminiz. Atölye içerisinde projeler üreten çocukların ise heyecanları ve hayalleri herkesi motive edecek kadar etkileyici.
Sizler de “Ali Keşfet” ekibini takip edebilir, atölye alanlarını ziyaret edebilir ve topluluğun gelişmesi için katkıda bulunabilirsiniz!
www.alikesfet.org

Yorum yap