Ankara’da ücretsiz kod yazma etkinlikleri – Coderdojo Ankara

Makers Türkiye Ankara gönüllüsü Özge Özmen, Ankara’daki faaliyetleri anlatıyor. Siz de çocuğunuzu etkinliklere dahil edebilirsiniz. Maker Hareketi‘nin önemli bileşenlerinden Coderdojo’nun büyümesini, çevrenizle paylaşarak, yer sağlayarak, maddi olarak destek vererek sağlayabilirsiniz.

Hayatımızı kodluyoruz.


İyi, kötü, güzel, çirkin yaşadığımız her şeye, kelimelerimize, değerlerimize anlamlar yüklüyoruz. Hayatlarımız teknolojiyle evrildikçe yaşamımız içerisindeki bu yüklemeleri dijitale aktarıyoruz. Kendimizi, bizi, toplumu, dünyayı kodlamalarımızla yaşamaya başladığımız bir dönemdeyiz . Günümüzü kolaylaştıran, değiştiren, iletişim kurmamızı sağlayan ne varsa kodlamalar sayesinde gerçekleşiyor. Yeni nesil kodlamalarla öğreniyor, büyüyor, gelişiyor.

Geleceğin dilini öğreten en iyi platformlardan biri olan CoderDojo 6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz atölyelerle bilgisayar kodu yazmayı, basit programlar öğretmeyi  amaçlıyor. CoderDojo Ankara olarak Nisan 2014’de Nokta Medya’nın ev sahipliği ve desteğiyle başlattığımız etkinliklerimiz, Kasım 2014’e kadar  yüzlerce çocuk ve ninjamızın katılımı ile devam etti.

2015 ile beraber  yeni bir noktada sizlerleyiz. Çocukların vizyonlarına renk katan çalışmaları ile büyük beğeni toplayan Oyuncak Kütüphanesi yeni dönemde bize ev sahipliği yapıyor. Her cumartesi 10.00-12.00 arası Oyuncak Kütüphanesi’ndeyiz. Çok yakında Maya Koleji ve başka noktalarda sizlerle olacağız.

Ankara ve diğer illerdeki etkinliklerimizi web sitemizden takip edip bizimle iletişime geçebilirsiniz.

http://coderdojoturkiye.com/

bir yorum bırakın