Anadolu Sigorta ile Konut IoT Hackathonu yapıyoruz!

Kurumlarla beraber yaptığımız yaratıcı inovasyon ve girişimcilik etkinliklerine bir diğerini daha ekliyoruz. Teknoloji odaklı sigortacılığı destekleyen Anadolu Sigorta’nın Makers Türkiye işbirliği ile düzenleyeceği hackathon, Home IoT (Konutlarda Nesnelerin Interneti) temasıyla 23-24 Kasım’da gerçekleşecek. Makers Türkiye olarak bu yenilikçi etkinliğe katılımcılara mentorluk yaparak, hackathonun etkin, fayda ve çıktı odaklı geçmesini sağlayacağız.

Birinci proje için 25.000TL ödül

3. kere düzenlenecek olan hackathonda Anadolu Sigorta, Home IoT yani konutlarda nesnelerin interneti konusunda yenilikçi protoiplerin çıkmasını hedefliyor. Akıllı Ev konseptinin dünyada her geçen gün daha yaygınlaştığı bir dönemde, inovasyonda hızlanma sağlamak amacı ile, kurumlarla bireylerin bir araya geldiği hackathonlar artık kaçınılmaz oldu. Makers Türkiye olarak ürünlerin doğru, etkin, yaygınlaştırılabilir ve kullanılabilir çıkması için elimizden gelen desteği her zaman olduğu gibi vereceğiz.  Birinci projenin 25 bin, ikinci projenin 15 bin, üçüncü projenin ise 10 bin TL ödül kazanacağı Anadolu Sigorta Hackathon için başvurular 31 Ekim’e kadar devam edecek.

IoT ve diğer eğitimlerimize göz attınız mı?

Hackathon nerede ve ne zaman?

23-24 Kasım tarihlerinde 24 saat sürecek olan hackathon İstanbul Kavacık’ta bulunan Anadolu Sigorta Genel Merkezinde gerçekleşecek. Sunumlar, mentorluk seansları, yemek araları ile planlanan hackathon, son hız geliştirmeler yapılarak 24 Kasım Pazar günü proje sunumları ile sona erecek. Yazılımcı, tasarımcı, maker ve donanım geliştirici yetkinliklerinde herkesin katılımına açık olan bu etkinliğe, geçen senelerde olduğu gibi, hackathon ruhunu yaşamak ve geleceğin ürünlerini üretmek isteyenler tarafından için bu etkinliğe yoğun talep olacağı bekleniyor.

Makers Türkiye olarak Home IoT hackathonunda yapacağımız danışmanlık ile etkinliğin çıktı ve fayda odaklı geçmesini sağlayacağız. Türkiye’nin yenilikçi kurumlarına sağladığımız mühendislik ve girişimcilik servisleri için bize ulaşabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Hackathon’a başvurular için buraya tıklayınız.
http://hackathon.anadolusigorta.com.tr üzerinden yapılabilir.