5. Uluslararası Dijital Bahar Etkinliği

Saint Benoît Lisesi ve Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi (DAGK) 22-23 Şubat 2019 tarihlerinde Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği, CNED (Ulusal Açık Öğretim Merkezi), CANOPE (Pedagojik Destek ve Araç Ağı), CLEMI (Medya ve Bilgi Eğitim Merkezi) ve Fransa Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğiyle, “Uluslararası Dijital Bahar’’ın (UDB) 5. buluşmasını gerçekleştirecek.

Dört kere düzenlenen ve dijital bir etkinlik olan UDB’ye şimdiye kadar 20’ye yakın ülke katıldı. Geçen yıl düzenlenen UDB etkinliğinde, 24 paydaş ve 11 destekleyici kurum buluştu. Daha fazla bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Yabancı ülkelerden gelecek katılımcılarla yine uluslararası bir boyutta gerçekleşecek olan 5.UDB, sunduğu program ile birlikte şaşırtıcı yeniliklere ev sahipliği yapacak: farklı üniversite, lise ve ilkokullardan gelecek 500 öğretmenin katılımıyla, 15 paydaş kuruluşun standı, 5.UDB’ye yönelik özel bir uygulama olan SB UDB (Googleplay ve Appstore üzerinden indirilebilir), Fransız Sarayı’nda düzenlenecek kaçış oyunu (escape game) ve sanal ve artırılmış gerçeklik kullanılarak hazırlanmış define avı oyunu.

İnovatif Bir Program

1- Dijital Vatandaşlık
2- İnovasyon ve Dijital

Dijital Vatandaşlık ve İnovasyon-Dijital temalarla bağlantılı çeşitli konular da ele alınacak: medya ve bilgi eğitimi, bilim ve eleştirel düşünce, kültürlerarasılık, kodlama, sanal ve artırılmış gerçeklik, serious game (ciddi oyunlar), escape game (kaçış oyunları), bilimsel inovasyon, robotik ve dijital eğitim süreçleri.

SB UDB: 5. UDB İçin Geliştirilen Özel Bir Uygulama! 

Evet, SB UDB, Uluslararası Dijital Bahar’a özel olan bir uygulamadır. Uygulamanın içeriği:

1. Instagram hesabında etkinlik ile ilgili fotoğraflar ve videolar
2. Frankofon oturumun programı: 22 Şubat Cuma günü –  23 Şubat Cumartesi günü
3. Türkçe oturumun programı: 23 Şubat Cumartesi günü
3. Katılımcıların sunumları
4. Saint Benoît Lisesi’nde Türkçe ve Fransızca yapılacak olan define avı oyunu ve Fransız Sarayı’nda gerçekleşecek açılış gecesindeki kaçış oyunu (escape game)
5. Birlikte çalıştıkları ve destekleyen tüm kurumları

Makers Türkiye olarak bizde Dijital Bahar’dayız! Makers Türkiye Eğitim ve İnovasyon Liderimiz yeni dünyada sahip olmamız gereken yetkinlikleri anlatacak.

Aşağıdaki formu doldurarak 5.Uluslararası Dijital Bahar’a katılabilirsiniz.
Kayıtlar, 17 Şubat 2019 tarihinde sona erecektir. Yer sayısı sınırlıdır.
BURAYA tıklayınız.

Ayrıca Sbenoit dijital blog sayfalarını incelemenizi tavsiye ederiz: BURAYA tıklayınız.