3B Modeller Yaratmak ve Yazdırmak İçin Harika Bir Araç

Tinkercad, 3D tasarımları ve modelleri oluşturmanızı ve yazdırmanızı sağlayan mükemmel bir 3D tasarım aracıdır. Tinkercad tarayıcınızda çalışıyor ve herhangi bir yazılım indirme gerektirmiyor. Öğrenciler ve çocuklar yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve güzel 3D modeller tasarlamak için kullanabilirler. Aracın kullanımı çok basittir ve teknik bilgi aranmaz.

 

Şekiller, Tinkercad’ın ana yapı taşlarıdır. Başka bir yerde oluşturduğunuz sıfırdan veya içe aktarma şekillerinden kendi şekillerinizi oluşturabilirsiniz. Modeller, şekillerin bir kombinasyonu ile yaratılır. Kullanıcılar, ayrıntılı modeller oluşturmak için farklı şekil kombinasyonlarıyla düzeltebilirler. Tinkercrad ayrıca “vektör şekilleri oluşturmanıza, ardından bunları 3B modellere içe aktarmanıza ve genişletmenize izin verir. Buna ek olarak, düzenlenebilir Tinkercad şekilleri olan harici 3B dosyaları içe aktarabilirsiniz.”

Modeliniz oluşturulduktan sonra, otomatik olarak bulutta depolanır, böylece Internet bağlantısı olan her yere erişebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayrıca 3D formatında da yazdırabilirsiniz. Tinkercrad, standart STL dosya formatlarına erişen tüm 3B yazıcıları destekler. Alternatif olarak, renkli baskı için VRML dosyalarını indirebilirsiniz. Tinkercad hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Yorum yap