2.Geleneksel Robot Yarışması ROBOKAN'17, Nisan Ayında Başlıyor!

Okan Mekatronik Kulübü 2012 yılında kurulmuş olup, üniversite kulübü olmanın bilinciyle yaptığı her proje ve etkinliklerdeki kararlılığı ve arzusu sayesinde 2016 yılında Okan Üniversitesinin “En İyi Kulübü” ödülüne layık görülmüştür.
Biraz ROBOKAN’16 dan bahsedelim…
Okan Üniversitesi Mekatronik Kulübü tarafından ilk kez düzenlenmiş olan Robokan 2016 Dünyanın dört bir yanından öğrencilerin ve meraklıların katılabileceği bir Uluslar arası robot yarışmasıydı. Robokan 2016, robotik alanda çalışma yapan öğrencileri bir araya getirmeyi hedefleyen, düzenlenecek yarışmalar ve seminerler ile robotik dünyasındaki gelişmeleri sorgulayan bir etklinlik olup, 2 gün sürmüştür. (26 – 27 Mart 2016)
Robokan’16 yarışması, Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsünde gerçekleşen yarışmada 374 katılımcı ve 251 robot yarışmıştır. 130 izleyicinin bulunduğu yarışmada 56 kişilik dev organizasyon ekibi büyük bir heyecan ile çalışmış ve ilk kez gerçekleşen robot yarışmasının yönetimini deneyimlemiştir.
Çizgi İzleyen Kategorisi, Mini Sumo Kategorisi ve Sumo Kategorisi bulunan yarışma sonucunda 15.000 TL toplam ödül sahiplerini bulmuştur.
Bu yıl da keyifli yarışmalarının ikincisini düzenleyecekler. Aşağıdaki yaptıkları afişleri inceleyerek ROBOKAN’17 hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
Ayrıca çok güzel olan web sitelerini de ziyaret etmenizi öneriyoruz, çok çalışkan bu çocuklar 🙂 https://www.okanmekatronik.com

Yorum yap