Yerli Üretim Markası Target Hunt Game Yeni Ürününü Sundu

Ateşli silahlarla atış yapmak yerine, doğaya ve
canlılara zarar vermeyen AIRSOFT ve NERF oyuncak silahları kullanarak, her yaştan katılımcının eğlenmesini amaçlayan poligon tarzında bir oyun gelişti.

Bu girişimin başında Doğuş Demir ve arkadaşları var, biz de yerli girişimler hakkında yaptığımız haberlere, bu güzel gelişmeyi de eklemek istedik.

Öncesinde biraz Doğuş Demir’i tanıyalım. Kendisi İzmir’de yaşıyor ve 10 yıllık endüstriyel otomasyon tecrübesine sahip. Yurt dışı ya da şehir dışına çıkmama kararı alan arkadaşımız bu işinden istifa edip, farklı alanlara yönelme amacıyla mesleği haricinde bir işe yönelmek istemiş ve  Ghetto Paintball’u açmış. İşler umduğu gibi gitmeyince ise ek iş olarak BMC otomative tedarikçi olan İnnotek Yazılım ve Otomasyon firmasında işe başlamış. Tabii paintball ile bağlarını hemen koparmamış ve bu işi yapan arkadaşlarından biriyle sohbet ederken Airsoft Poligon diye sistem duymuş. Bunun popüler olduğunu da öğrenen Doğuş, araştırmalara başlamış ve arkadaşı için bir hedef sistemi tasarlayıp, üretebileceğini söylemiş, Ocak 2016 tarihinde çalışmalara koyulmuş.

İlk olarak, ucuz olması için Raspberry Pi ile çalışmaya karar vermişler, fakat sonra İnnotek Yazılım ve Otomasyon’un sahibi Mesut Onuş, yazılım konusunda kendisine destek sözü vermiş. Bunun ardından her gün Kocaeli Üniversitesi Teknopark’a gidip gelmeye ve her gittiğinde de birkaç gün kalarak Hakan Menekşe ile yazılımı geliştirmeye başlamışlar. Bu süreçte, görsellerin hazırlanması konusunda da görüntü yönetmeni arkadaşı Berk Polat ile “Savaş teması” çalışmasını bitirmişler.

Doğan çalışması boyunca kendisine yardım edenleri belirterek, bu ürünün bir ekip çalışmasıyla doğduğunu da bizlere gösteriyor aslında. Devam edelim, reklamcı arkadaşı Burak Babacan’dan görsellerin basılması ve CNC konularında birçok destek almış. Airsoft silahı her ne kadar oyuncak olsa da plastik mermileri çok sert olduğu için pleksi cam buna dayanır mı diye testlerini yapmış ve başarısız olmuşlar. Bunun yerine polis kalkanlarında kullanılan bir malzeme keşfetmişler: Solid polikarbon. Pleksi cam gibi şeffaf fakat daha yumuşak bir malzeme kullanmaya karar vermişler.

Tüm bu çalışmalar Mayıs 2016 tarihine kadar devam etmiş ve ürünleri ilk etapta Evo Sports’un internet sayfasından satışa çıkmış. Daha sonra İzmir Maker Faire ile birlikte 10 gün boyunca İzmir Enternasyonel Fuarı’nda görücüye çıkıp, çok olumlu yorumlar almışlar.

Doğan, farklı temalar ve farklı senaryolarla birlikte oyunu online hale bile getirebileceklerini, fakat bunlar daha fazla yatırım gerektirdiğinden dolayı, ürünlerini sattıkça geliştirmek zorunda olduklarını söylüyor.

Ürünün web sitesine ulaşmak için: http://targethuntgame.com/

Doğan’ın içinde bulunduğu bu girişim hakkında bir gazete haberi de var, ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz