WASP Dünya’nın En Büyük Delta 3D Yazıcısıyla Ev Yapmaya Hazırlanıyor!

Geçtiğimiz yıllarda fil büyüklüğündeki 3D yazıcıları görüp hepimiz şok olmuştuk. Ama şu anda bunları gölgede bırakacak bir yazıcının yapımı bitmek üzere. Bu yazıcı İtalya’da 18-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek bir etkinlikle dünyaya tanıtılacak.

WASP (World’s Advanced Saving Project) kimdir bilmeyenler için kısa bir özet geçelim. Bir tasarruf projesi olarak hayata geçen WASP dünyaya 3 boyutlu yazıcılarla üretilen evleri yaymak için çalışmalar yapıyor. Özellikle yoksulluk sıkıntısı çeken bölgelere odaklanıyorlar ve gerçekten kil kullanarak ev büyüklüğündeki yazıcılarla ev yapıyorlar.
Bir süredir gerçekten büyük projeleri olduğu hakkında söylentiler duyuyorduk ve bunlar gerçekleşene kadar inanamamız da doğal olarak biraz zor oluyor. Gelecek haftasonu Massa Lobdarda’da şirketin yeni ve dünyanın en büyük yazıcısı BigDelta tanıtılacak. 12 metre uzunluğundaki BigDelta şu anda etkinlik alanına kurulma aşamasında. 3 günlük etkinlik süresince atölyeler, konferanslar, konserler ve tiyatro gösterileriyle geçecek.
Etkinlikte sadece yazıcı teknik olarak tanıtılmayacak. Shamballa ismindeki tiyatro gösterisiyle Rigodon tiyatrosunda hikayeleştirilecek.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz