“Endüstri 2.0: Maker Hareketi ve Ötesi” adlı organizasyon dün gerçekleşti.

Maker Hareketi’ni ve Maker Faire’leri de başlatan kişi olarak anılan, MAKE Dergisi’nin de yayıncı kuruluşu Maker Media’nın kurucu ve CEO’su Dale Dougherty‘nin sunumu ilgi çekiciydi. Aklımda kalan en büyük nokta, bu hareketin gereksiz verilen bir çok bilgi yerine, deneyim odaklı bir eğitim sağlaması ile eğitimin gerçek anlamda verimli ve işlevsel hale gelmesini tetikleyeceği idi. (Kendi deyimi ile: “Shift from information to experience”)

Ana sponsor olan Turkcell’den, Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş, Akıllı Gelecek sunumu ile önümüzdeki 10 yıl içerisinde bizi bekleyen değişikliklerden ve yeni normallerden bahsetti. Sektörden ilgili liderler ve maker hareketi temsilcilerinin buluştuğu etkinlik bir panel ile başarılı bir şekilde sona erdi.

Oldukça keyifli geçen etkinlik sonrasında,Türkiye’de bir maker faire yapma umudu ile bir workshop düzenlendi. Bu işe gönül vermiş kişilerle beraber kabaca bir plan oluşturuldu. Hem hareketi düzgün yönetmek, hem de Maker Faire yapabilmek için planlamaların yapılacağı düzenli workshopların ilki ayarlandı. Etkinliği düzenleyen Gelecekhaneye teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDale Dougherty ilk defa Türkiye’de!
Sonraki İçerikNedir Maker Hareketi denilen?
Makers Türkiye, öğrenciler, öğretmenler, tasarımcılar, mühendisler ve tüm meraklıların bir araya geldiği, Türkiye'nin ilk ve en büyük maker topluluğudur. Platformda yer almasını istediğiniz tüm duyurularınızı "Sen de Duyur" alanını kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz