Oculus Go

Mark Zuckerberg Oculus Go’yu tanıttı!

Sanal gerçeklik gözlükleri gelişmeye ve daha fazla kullanıcıya ulaşmaya başladı. Mark Zuckerberg yeni ürünleri Oculus Go’yu tanıtarak hedeflerini anlattı.

Oculus Go, tamamen kablosuz olarak çalışıyor. Bilgisayara yada mobil bir cihaza bağlanma gereksinimi duymuyor. Oculus Go ile film izleyebilir, oyun oynayabilir, arkadaşlarınızla sanal bir ortamda buluşabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Kulaklık ve mikrofon seti ile satışa sunulacak olan Oculus Go, kullanıcılarına mükemmel bir kullanım deneyimi hedefliyor. Firmanın bu ürün için satış hedefi tam bir milyar adet. İlk çıkarttığı VR gözlükten bugüne kendini oldukça geliştiren Oculus şirketi, sanal gerçeklik dünyasında lider konumda yer almak istiyor. 2018 yılının başlarında ABD’de 199 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacağı söyleniyor.

Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik gözlüğü kullanım oranını bir milyar insana çıkarmak istediğini söyledi. Sanal gerçekliğin daha erişilebilir olması için ürünü geliştirmeye devam edeceklerini de belirtti.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikİstanbul Yaratıcı Platformlar Ağı
Sonraki İçerikAnadolu Sigorta Hackathon 18 Kasım’da!
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz