Myo İle Tanışma Vakti Geldi!

Basitçe Myo, kol hareketlerinizi dijital kumandaya çeviren bir kol bandıdır. Kanada’da bulunan Waterloo Universitesi’nde Thalmic Labs’ın başlayan bir girişim hikayesinin son ürünü. Myo, 2012 yılı bahar ayında aldıkları 1.1 milyon dolarlık başlangıç yatırımının ardından 2013 yılında Spark Capital, Intel Capital, Kickstarter ve onlarca bağımsız yatırımcıdan aldıkları toplam 14.5 milyon dolarlık yatırım ile fikirlerini ticari boyuta taşıdılar.
Myo kullanarak sunumlarınızı, müzik çalarınızı kontrol edebilir hatta işi abartıp bilgisayara bağlayarak Minecraft bile oynayabilirsiniz. Blokları elinizi sallayarak kırdığınızı hayal etsenize! Tabiki burada bitmiyor Myo’nun yapabildikleri.

Sphero

Myo ve Sphero’yu birbiriyle haberleştirmek aslında çok basit ancak kontrol etmesi ilk başlarda biraz karışık gelebilir. Haberleştirmek için yapmanız gereken Myo ve Sphero’yu Bluetooth ile telefonunuza bağlamak yeterli. İlk kontrol etmeye başladığınızda biraz kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Biraz çalıştıktan sonra hemen alışacaksınız. Elinizi sola hareket ettirdiğinizde Sphero da sola, elinizi sağa hareket ettirdiğinizde de sağa yuvarlanıyor. İleri ve geri hareketi için de aynı şekilde kolunuzu hareket ettirmeniz yeterli.

Parrot 3.0

Myo ve Parrot ürünlerini kontrol etmeye çalıştığınızda işler biraz daha karmaşıklaşmaya başlıyor. Ama daha çok eğleneceğinizin garantisini veriyoruz. Sphero’da da olduğu gibi Myo ve Parrot ürününü Bluetooth ile iOS cihazınıza bağlıyorsunuz. Haberleşme bu şekilde tamamlanmış oluyor. Kontrol edebilmek için de bir takım el hareketlerini aklınızda tutmanız lazım yoksa heyecandan kontrolü kaybedebilirsiniz. Örneğin, eşleştirdiğiniz Parrot ürünü MiniDrone Rolling Spider ise parmaklarınızı ayırmanız yerden kalkış, elinizi iki defa aşağı hareket ettirmeniz iniş, konuzu sağa, sola, ileri yada geri hareket ettirmeniz de yön vermenize yarıyor. Basitçe bu şekilde ancak eğer kapalı alanda kontrol etmeye çalışıyorsanız vücud hareketleriniz için etrafınızda büyük boş bir alan ihtiyacınız olacak.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz