Microsoft, Artırılmış Gerçeklik Droneları ile Uçuş Simülasyonu Yapıyor

Microsoft, otonom droneların eğitimi için açık kaynaklı artırılmış gerçeklik araç kitini tanıttı. Microsoft’un bir parçası olan Aerial Informatics and Robotics Platformu’nun bu ürünü geçen hafta GitHub’da kullanılabilir hale geldi.

Bu araç kiti, geliştiricilerin dronelarına; gölgeler, yansımalar ve hatta herhangi bir aygıtın sensörlerini karıştırabilecek durumlar yardımıyla, gerçek bir dünyada gezinmelerini nasıl sağlayacaklarını öğretmek için tasarlandı.

Yazılım, droneların yanı sıra diğer araçlar içinde kod yazmak ve oldukça gerçekçi simülatorlerde aygıtları test etmek için araştırmacılara olanak tanıyor. Böylece kullanıcılar araçlarını gerçek dünyadaki durumları ve senaryoları dahilinde kullanmadan önce, araçları hakkında veri toplayıp düzeltmeler yapabiliyor.

“Asıl hedef gerçek dünyada çalışabilen sistemler inşa etmektir” diyen proje lideri Ashish Kapoor şunları da ekliyor:

İsteğimiz, bu eğitim kitlerinin yapay zeka tabanlı araçların gelişiminekatkıda bulunması ve nihayetinde bu yapay zeka araçlarının araba sürmek, bir şeyleri teslim etmek, evdeki basit işleri yapabilmek için güvenilir hale gelmesini sağlamaktır.

Diğer maker projelere de göz atmak için buraya tıklayın! 

Kaynak: http://www.technewsworld.com/story/Microsoft-Makes-VR-Drone-Fight-Simulator-Available-on-GitHub-84309.html

 

 

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz