2014 yılında Maker Hareketi’ni ilk duyduğumda çok heyecanlanmıştım. Üretim kültürünü ülkede yaygınlaştırmak, üreten bir Türkiye’ye destek olmak için hızla Makers Türkiye’yi kurdum. Makers Türkiye’de sadece bir sene içinde onlarca içerik oluşturduk. Daha sonra ekip genişledi. Etkinlikler, röportajlar, Anadolu gezileri ve atölye çalışmaları ile hızla büyüyen bir yapı oluşturduk. Makers Türkiye’ye destek vermek isteyen birçok gönüllü ve hareketi takip eden eğitimci, öğrenci, hobi meraklısı, teknoloji meraklısı kişilerle beraber Makers Türkiye 50.000 kişilik büyük bir aileye dönüştü. Birçok etkinlik, maker fest/faire/maker panayırı yaptık. Farklı inisiyatiflerin oluşmasıyla beraber Türkiye’deki maker hareketi sahnesi geniş ve renkli bir dünyaya dönüştü.

2015’te kurduğumuz Maker Çocuk ile beraber 10.000’den fazla çocuğa maker alanında kodlama, 3 boyutlu yazıcı, elektronik ve tasarım gibi eğitimler verdik. Istanbul MakerLab inisiyatifi ile Türkiye’nin ilk halka açık atölyesini hayata geçirdik. Bunu takip eden süreçte yine birçok eğitim inisiyatifi ve atölye kuruldu. Bugün Maker Çocuk ile organik bağımı koparalı yaklaşık bir ay olmuşken, Makers Türkiye’nin yeni versiyonunu, Makers Türkiye 2.0’ı yeni logomuz ile lanse etmekten keyif duyuyoruz.

Gönüllü başvurularımız 1 haftada 400 kişiyi geçti. Türkiye’nin dört bir yanından onlarca kişinin bu işe ilgisi bizi mutlu ediyor. Makers Türkiye, her zaman dediğimiz gibi, hepinizin geliştirebileceği, büyük bir platform artık. Eğitimlerden etkinliklere, staj arayanlardan, ürün lanse etmek isteyenlere Türkiye’nin en büyük maker ve açık inovasyon portali.

Güçlü sunucularımız ve güvenlik altyapımız ile ayda 1 Milyon ziyaretçiyi rahatça karşılayabilecek durumdayız. Sizlerin daha fazlasını istemesi, yaptıklarınızla ülkeyi heyecanlandırmanız ve hareketi yaygınlaştırabilmeniz için hazırız!

Haydi, Sen de Yap!

İçeriklerimize göz atmak için tıklayabilirsiniz: makersturkiye.com

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz