Geçtiğimiz hafta İskele 47’de gerçekleşen etkinliğin ardından maker hareketi  büyük gün için provalara devam ediyor. 12 Kasım’da Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek Mini Maker Panayırı(Faire) yaklaşırken, daha önce sizlere duyurduğumuz ikinci etkinlik bugün Tuz Ambarında yapıldı.

Standlar kurulurken..

Öğle saatlerinde büyük bir motivasyon ile masalar kuruldu, projeler üzerine sohbetler başladı. Katılımcılar, maker olmanın amatör ruhunun getirdiği heyecan ile projeleri inceledi ve bizzat deneyimledi. 20’den fazla projenin sergilendiği ve onlarca farklı konunun konuşulduğu etkinlikte, selfie fotoğraf (özçekim) makinesi katılımcıların yoğun ilgisini çekmeye devam etti.

Selfie makinası en dikkat çeken işlerdendi

Etkinlikte, hareketin dinamosu üç boyutlu yazıcılar yine ön plandaydı. Bir yandan da henüz geliştirici versiyonu dağıtımda olan Oculus Rift isimli sanal gerçeklik cihazını deneyenler fiziksel dünyadan birkaç dakikalığına da olsa uzaklaştılar.

Oculus Rift ile yapılan denemeler

Maker etkinlikleri doğanın ve teknolojinin sunduğu kaynakların, insan yeteneği  ile nasıl işlenebileceğini görmek için bulunmaz bir ortam! Her geçen etkinliğin bir sonraki için duyulan heyecanı artırdığını belirten katılımcılar, yeni tasarımları gördükçe hayal dünyalarının genişleyerek yapma isteklerinin de hızla arttığını belirtiyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikMaker hareketi büyüyor!
Sonraki İçerikMaker hareketinin en önemli kaynaklarından birisi
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz