Maker Fair’ler kendini maker hareketi dahilinde gören kişilerin ve grupların toplandığı panayır benzeri etkinliklerdir. 2013 yılı içerisinde dünyada 100’e yakın Maker Faire düzenlendi. Bunların sadece San Francisco Bay Area ve New York’ta olanına 200.000’e yakın insan katıldı. İnsanların paylaşım ve üretim yaptığı bu ortamlar oldukça keyifli görüntülere de sahne oluyor. Şu anda Türkiye’ye en yakın ve kısa zaman içinde olacak Maker Faire İngiltere’de Newcastle’da 26 ve 27 Nisan 2014 tarihinde olacak.

Çok yakında Türkiye’de de olmasını umduğumuz bu etkinliklerin detayları için sitemizdeki Maker Faire kategorisinden takip edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerik3 boyutlu yazıcılar ile pizza yapmak
Sonraki İçerikDale Dougherty ilk defa Türkiye’de!
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz