Hani izci kampları vardı ya bizde.Hatta hala vardır belki. İşte onun benzeri bir aktivite. MAKE dergisi öncülüğünde ve Google sponsorluğunda, özellikle çocuklarımızın maker olmalarını sağlamak için, 7 Temmuz – 15 Ağustos arasında. Hem de tamamen online ve interactive!

Sanal Maker Kampı 7 Temmuz’da başlıyor. Kaçırmayın!
13 yaşını geçmiş herkes katılabilir. Daha küçük çocuğunuz varsa ona yardımcı olarak yine dahil edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir Google+ sayfası açmak ve http://makezine.com/maker-camp/ sayfasından verilen direktiflere göre “yapmaya” başlamak.

7 Temmuz’da başlayacak olan kamp 30 gün devam edecek. 26 Haziran’da gerekli malzeme listeleri yine site üzerinden sağlanacak. Çocuğunuzla ya da kendiniz evde keyifli zaman geçirmek isterseniz mutlaka deneyimleyin derim.

Çocuklarımızın yaratıcılığını geliştirmesi, bilime ve teknolojiye güvenerek yeni şeyler yapmayı başarması, ülkemizin geleceği için kritik. Kısır konulara saplanıp kalan ve sadece takip eden bir ülke olmak bize yakışmıyor. Biz de üretmeli ve daha iyisini yapmalıyız, yapacağız da.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSxSW 2014 İzlenimleri
Sonraki İçerikFuture of Making: Yapma’nın Geleceği
Makers Türkiye, öğrenciler, öğretmenler, tasarımcılar, mühendisler ve tüm meraklıların bir araya geldiği, Türkiye'nin ilk ve en büyük maker topluluğudur. Platformda yer almasını istediğiniz tüm duyurularınızı "Sen de Duyur" alanını kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz