Kullanıcı kılavuzu olmayan, 263 parçalık Maker Seti

Endüstriyel tasarım profesörü Cas Holman yeni bir ürün geliştirmiş.

Amaç, çocukların yaratıcılığını geliştirmek ve dünyalarını sınırlamadan onların yeni şeyler yapmasını sağlamak. Maker hareketinin eğitime yönelik bir uygulaması aslında bu.Şöyle ki bu 263 parçalık setin her hangi bir yapım kılavuzu yok. Çocuklara çeşitli senaryolar söyleniyor ve çocuklar bunu istedikleri şekilde yapıyorlar. Örneğin, “dünyanın merkezine inamek için bir alet geliştir” şeklinde bir direktif. Doğru cevap yok, sınırlama yok. Sadece yaratıcılık ve bu yaratıcı sürecin çocuklara kattığı değer var.
Çocuklar için 3 boyutlu yazıcıların, Aurdino devrelerin tasarlandığı bu zamanda, bu tip “yeni oyuncakların” da yaygınlaşacağı kesin. Maker Hareketi’nin eğitim ve inovasyona katkısı çok büyük olacak.
Kaynak: Fast Company
PAYLAŞ
Önceki İçerikFord’un 3 boyutlu yazıcı kullanımı
Sonraki İçerikMaker hareketi büyüyor!
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz