Kickstarter ile toplanan para 1 Milyar Doları geçti

Çok önemli bir gelişme. Crowdsourcing, aklınıza gelen projelerin, ya da yaptığınız bir prototipin hayata geçmesi için kişilerden fon toplama işine verilen ad.

Ufak projelerden, Mars’a ilk sivil yolculuğa kadar bir çok proje için destekçi kişilerden para toplamak ve hayran yaratmak mümkün. kickstarter.com bu konuda lider sitelerden birisi.

Mesela tamamen maker ruhu ile yapılmış Pebble adlı akıllı saat, Kickstarter sitesi sayesinde 10 Milyon Dolardan fazla para topladı ve seri üretime geçerek dünya üzerinde yaklaşık Mart 2014 itibarı ile 300bin adet sattı ya da ön sipariş aldı.

Türkiye’de bu işi yapan siteler mevcut. Mesela fonlabeni.com. Siz de yaptığınız, ürettiğiniz şeyleri ya da fikirlerinizi, uygun şekilde ortaya koyup para talep edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için göz atınız:
https://www.kickstarter.com/1billion?ref=hero

PAYLAŞ
Önceki İçerikDIY.org
Sonraki İçerikKurumsal dünyada da “Makers” vurgusu
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz