Jr.Robotics Beşiktaş’ta Yeni Şubesini Açtı!

Jr.Robotics İstanbul Beşiktaş’ta yeni şubesini açtı!

Dünyada önemi giderek artan yaparak öğrenim içerikleriyle çocuk ve gençlere hayallerine ulaşma cesareti kazandırmak, analiz ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek amaçlarıyla 2014’te yola çıkan Jr.Robotics artık Avrupa Yakası’nda da atölye çalışmalarına başladı.

İstanbul’un Ataşehir, Beşiktaş ve Çekmeköy ilçelerinde uyguladığı başta Robotik-Kodlama-3D Tasarım ve Üretim ,Drone olmak üzere proje bazlı atölyelerde, STEM Bilim (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) öğretim metotlarını kullanmaktadır.

Kodlamanın yeni bir dil olarak teknoloji çağının en önemli araçları arasında yer aldığını düşünen Jr.Robotics, dünya ile rekabet edebilecek nitelikli nesillerin, kodlama eğitimi alması gerektiğini, eleştirel yaratıcı, analitik ve esnek düşünebilme becerilerinin kodlama eğitiminin bireye sağlayacağı önemli kazanımlar olduğunu vurguluyor.

Jr. RoboticsAnaokullarından itibaren verilen eğitimlerinin asıl amacının yazılımcı ve mühendis yetiştirmek olmadığını, “Küresel akla ve bilgiye ihtiyaç duyan nesillere algoritmik düşünme becerileri kazandırmayı hedefliyor

www.jr-robotics.com.tr

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz