Istanbul MakerLab ile #sendeyap!

4.Levent’te 500m2 bir alanda Türkiye’nin ilk üyelik sistemi ile çalışan halka açık atölyesi Platform Istanbul çatısı altında kuruldu. Girişimciler, tasarımcılar, maker ve hackerların bulunduğu, ortak çalışma alanlarında birbirini destekleyecekleri, geliştirecekleri bir ortam yaratıldı. Maker  ruhunu canlandıracak, ilham verecek bir mekan tasarlandı.

Maker Çocuk atölyelerinin de yer alacağı Istanbul Maker Lab’de hackathonlar, makeathonlar, robotics etkinlikleri, startup etkinlikleri ve IoT gibi konularda tematik günler de olacak. Bir üyelik sistemine sahip olan Istanbul MakerLab, 7/12 açık bir şekilde üretim ve paylaşım isteyen kişilere maker lab ortamı sunuyor.

Çocukların, öğrencilerin, öğretmenlerin, tasarımcıların, girişimcilerin, mühendislerin ve merak eden herkesin maker hareketini anlamaları, üretime yönelik bir kültürü benimsemeleri için atölye ortamında kendilerini geliştirebilecekleri bir mekan İstanbul Maker Lab. Platform Istanbul içerisinde bulunan farklı oluşumlarda, farklı konuları danışabileceğiniz bir yetenek havuzu da mevcut olacak.

Eylül ayında başlayacak üyelikle beraber, farklı ihtiyaçlarnıza göre, farklı üyelik tercihlerini yapabilirsiniz. Başlangıç için özel kampanyalar olacak. Makerlab.cc üzerindeki formdan ya da sosyal medya kanallarımızdan takipte kalırsanız fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Rekabet yerine paylaşım, yoğun ezber bilgi yerine deneyimin ve yeteneklerin yer aldığı maker hareketinde, üretmenin,eğitimin ve paylaşımın yaratacağı değere ortak olun!

www.facebook.com/istanbulmakerlab
www.twitter.com/istmakerlab

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz