Istanbul Maker Faire’in ikincisi de çok güzel geçti!

Geçtiğimiz sene Türkiye’de ilk defa gerçekleşen Istanbul Mini Maker Faire‘in ikincisi, 10-11 Ekim 2015 yeniden gerçekleşti. Santral Istanbul’un ambiansı ile katılımcıların yaratıcılığla birleşince gerçekten çok eğlenceli bir ortama dönüştü. Çocuk, yetişkin, 7’den 70’e herkesin gözleri parıldayarak dolaştığı panayırda neler yoktu ki?

FPV (First Person View) tipi quadcopter yarışları, sanal gerçeklik projeleri, Maker Çocuk atölyeleri, robotlar, eğlence sistemleri, oyunlar, sanatsal heykeller, 3D yazıcılarla basılan heykeller, DIY/DIT projelerle yapılan müzikler ve daha nicesi.

Türkiye’deki makerların da aslıda Avrupa ve Amerika’dan geri kalmadığını Istanbul Mini Maker Faire sayesinde anladık. Zevkten dört köşe olan çocuklar, çocuklarının peşinde koşarken yorulan aileler, çocukların eğlenmesi bir yana ilk defa bir Maker Panayırı’na gelen ve maker hareketi ile ilk defa tanışan ziyaretçilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu.

Şunu da belirtmek gerekiyor bu yıla kadar yılda bir defa olarak yapılan Istanbul Mini Maker Faire 2016 yılı itibariyle daha farklı yerlerde daha sık yapılmaya başlanacak. Siz de Maker Panayırı yapabilirsiniz. Etkinlikliğe eğer katılamadıysanız facebook ve twitter hesaplarımızdan etkinliğe dair içerik ve resimlere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz