Işık Hızından Daha Hızlı Çalışan 11 İnsan

Işık Hızından Daha Hızlı Çalışan 11 İnsan

İhtiyaç olduğunda hepimiz olabildiğince hızlı çalışan insanlarız. Bir deadline yaklaştığında mesela. Fakat burada işlerini ışık hızında yapan insanlar var çünkü onlar işlerinin erbabı.

Makers Türkiye, BrightSide kaynağını inceleyerek gerçek profesyonellerin video ve fotoğraflarını topladı. Makalenin sonunda, hızımızın her şeyin üstünde olduğuna dair bir bonus var.

11- Elle Çekilmiş Erişte

Asya’ya özgü makarnalardan yapmak için hamuru kıvırıp bükmek, ardından tekrar kıvırmak ve tekrar tekrar tekrar bunu yapmak gerekir. Düşünürken bile zor. Ama işin erbabları bunu bir sanata dönüştürüyorlar.

10 – Tasarımcı

Makas Elli Adam olarak bilinen moda tasarımcısı Adam Saaks, gündelik eşyaları bir makas kullanarak kıyafetlere dönüştürmesiyle ünlüdür. Kıyafetleri bir virtüöz hassasiyetiyle kesiyor ve tasarım yeteneğini kanıtlıyor.

9- Garson

Bir garsonun sahip olması gereken özellikler nelerdir? Kibarlık, çeviklik ve tabii ki hız. Bu videodaki adam bir “garsonlar yarışına” katılırsa (20.yüzyılın başından beri çoğu ülkede yapılıyor.) şüphe yoktur ki o bir ödül kazanabilir.

8- Kuaför

İlk videoda, 35 yıllık tecrübeye sahip bir kuaför olan Valentino LoSauro tarafından icat edilen ve patentlenen parmak ucu metal bir makasla çalışıyor. İkinci videoda, ustura, kuaförün elinde büyülü bir şeymiş gibi saç kesmek için kullanılıyor.

7- Rekabetçi Bir Yiyici

Matt Stonie, rekabetçi bir yemek yeme şampiyonu. Adam düzenli olarak fanlarını yeni rekorlarıyla memnun ediyor. 255 adet marsmallow, 182 adet pastırma dilimi, 4 hamburger +4 milkshake, 4 büyük porsiyon patates kızartması. Ve bunların hepsi 5 dakika içinde. Fakat buradaki asıl büyü, bu adamın yalnızca 60 kilo olması!

6- Damgalayıcı

Aynı şeyleri yapınca bunun zihnimize yerleştiğini ve daha sonra hızlı bir şekilde yaptığımızı söylerler. Bu kural, bu kişiye oldukça yakışıyor.

5- Sebze Kesme

Bu insanların yetenekli mutfakta geçirilen süreyi oldukça kısaltabilir bu yüzden biraz kıskanabiliriz 🙂 Özellikle mantarları kesen kadın süperdi.

4- Para Sayımı

Onun gibi para sayabilmek için, esnek parmaklara sahip olmaya ihtiyacımız var. Ve tabii ki paraya! İlk önce hangisini yapabileceğine karar ver: esneklik kazanmak mı yoksa para kazanmak mı?

3- Samuray

Isao Machii – dünyanın en hızlı samurayı.

2- Su Üzerinde Yürüme

Budist rahipler, alışılmadık yetenekleri ile ünlüdür. Örneğin, Shaolin rahibesi olan Shi Liliang, suda koşmada dünya rekoru yaptı. Suyun yüzeyinde değil fakat kayan levhalar üzerinde koşuyor. Shi Liliang’a göre, ana sır hızlı küçük adımlarmış.

1- Domates İşleme Fabrikalarında Çalışanlar

Filipinler’deki bu bitki günde 12-13 ton domates işleyerek her gün 300 metrik ton domates salçası üretiyor. Bu tür yerlerde hızlı çalışmanın önemini bu videoda izleyerek de görebilirsiniz.

BONUS:

Bir mermi

Işık ışını

1 fiyatına 2 adet dürüm gören insan

çeviri kaynağı: https://brightside.me/wonder-curiosities/11-people-working-faster-than-the-speed-of-light-386810/ 

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz