İnsanlar Bu Işıkların UFO’nun İşareti Olduğunu Düşünüyor

Geceye adım attığınızı ve atmosferden yeryüzüne inen ışık demetlerini gördüğünüzü hayal edin. Bunların bir uzay gemisinin ışıkları olabileceğinden şüphelenebilirsiniz, ancak bu ışık demetleri aslında bizim Dünya’mızdan gelir. Gökyüzünden değil.

Arktika’dan gelen soğuk hava dalgası havada buz gibi kristalleri oluşturur ve havada sanki bir toz bulutu ortaya çıkar. Yeryüzündeki herhangi bir ışık kaynağı (araba farı, sokak lambası, fener) bu kristalleri yansıtır ve bu renkli ışık demetlerini görmemizi sağlar.

(Ray Majoran)

Kutup kısımlarının güney bölümlerinde ortaya çıkan bu ışık demetlerinin görünüşü o kadar nadirdir ki insanlar bunları UFO işaretleri olarak düşünmüşlerdir. Tıpkı Aralık ayında SpaceX’in Falcon 9 roketini fırlattığı zaman düşündükleri gibi.

Kanada’da yaşayan fotoğrafçı Raj Majoran, evden dış dünyaya baktığı zaman bazı görüntüler yakaladı ve o fotoğrafları ne şanslıyız ki internette paylaştı. Daha fazlasına görmek için Instagram hesabına bakabilirsiniz.

Ocak ayının son gecesi Raj Majoran gökyüzünün bir fotoğrafını içeren mesajı arkadaşından aldı.
Majaron tereddüt etmeden kamerasını yakalayıp bu ışık demetlerini yakalamak için otobana indi. Gözlerini gökyüzüne çevirdi ve ilk başta karanlıktan başka bir şey görmedi.

“Ve sonra bu oldu” dedi.

(Ray Majoran)

“Gökyüzü birden bire ışık demetleri ile çevrildi. Yıldızlar üzerime doğru geliyordu ve küçük kristaller sanki cennetten düşüyor gibiydi” dedi Majoran.

Otobandan ayrıldı ve bir tripod hazırladı ve sonraki iki saat boyunca gökyüzünün fotoğrafını çekti.

“Bu bilim-kurgu filmlerinde gördüğünüz ve sadece hayal edebileceğiniz bir şeyi gerçekten yaşamak gibiydi”

Bu iki saat boyunca yaklaşık 10 kilometre yol gitti ve çarpıcı manzaralar yakalayabileceği bir yere arabasını çekti. Arabalar geçip gittikçe ışık demetleri farlardan göğe takıldı.

Bu kristaller doğal ve yapay ışıkları yansıtır ve ışık demetleri yansıyan her rengi soğurabilir. Majoran’ın fotoğraflarında sokak lambalarının, sarının ve turuncu tonlarının yansıdığını görüyoruz.

Bu ışık demetleri bir telefonla çekilebilecek kadar ışık yansıttığı için telefonla fotoğraf çekimine müsaitti ama daha keskin görüntüler ve etkileyici pozlar ortaya çıkarmak için Nikon D850 makinesini tripodla kullandı.

Majoran, bu fotoğrafları gören insanların çoğunun “Photoshop mu bunlar”? diye sorduklarını söyledi. Cidden öyle duruyor. Bu ışık demetlerinin nasıl oluştuğunu fark ettiklerinde ortak tepkileri şu oldu: “Bizimle dalga geçiyor olmalısın!”

“Dünyanın herhangi bir yerinde üstelik nadiren görülen bir görüntüyü yakalamak gerçek dışıdır.” diye ekliyor.

kaynak: https://www.sciencealert.com/people-think-these-eerie-atmospheric-light-beams-are-ufos?perpetual=yes&limitstart=1

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz