Emre Yener ve Deniz Aslan işten arta kalan zamanlarında, mobil cihazların şarj problemine sürdürülebilir bir çözüm için ne yapabileceklerini düşünmüş iki maker. Sonunda yaptıkları iş ise, güneş enerjisi ile çalışan, USB şarj üniteli, yanda gördüğünüz bank. Yaptıkları proje ile, “Global Cleantech Innovation Program” kapsamındaki girişim yarışmasına katılmışlar. Yarışmaya katılan 217 proje arasında, ilk 27 proje arasına girerek yarı finalist olmuşlar. 8 Ekim’de yarışmanın finalistleri belli olacağı için heyecanla bu tarihi bekliyorlar.

Emre ve Deniz’in 3-boyutlu yazıcılar odaklı yaptıkları bir blogları da var. Hem paylaştıkları haberleri okumak, hem de onlara ulaşmak için  www.cadcampedia.com adresine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Başarılar diliyoruz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBiber gazı ölçüm cihazı projesi Roma Maker Faire’de!
Sonraki İçerik5dakika
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz