Elektronik ile ilgili her şey; Picproje

Picproje; ülkemizdeki Türkçe kaynak eksikliğinden yola çıkarak, 2002 yılında Sinan Kayabaşı ve arkadaşları tarafından kurulan,  bilgilerini-tecrübelerini paylaşma hedefi olan, profesyonel olmasına rağmen içindeki amatör ruhu yitirmemiş üyeleri sayesinde yaklaşık 13 senedir yoluna devam eden bir organizasyondur.
Picproje sade yapısı sayesinde bilgiye kolay ve sınırsız erişimi hizmete sunmuş,  ülkesine – milletine yararlı olmaya çalışan profesyonel bir kurum olmuştur.

Karşılıksız yararlı olabilme hissinin verdiği mutluluk ile çalışan ekibi, emektarları sayesinde usta – çırak ilişkisini sanal ortamda bile yaşayabilen üyeler ile yıllardır ayakta durmayı başarabilmiştir. Öğrenen-öğreten üyeler şeklinde, hep bir sonrakine bayrak teslim edercesine, bu yapının devamlılığı, gelişimi, ulaşabildiği kişileri her zaman arttırmış.
Bilginin zekâtı felsefesini oluşturmuş olan Picproje, üyelerinin de desteğini alarak farklı formatlarda da kendini ifade edebilmeyi hedeflemiş, bu yüzden 2007 yılında pdf dosya formatında, herkesin ulaşabileceği, baskıya verebileceği bir e-dergi çıkartmıştır.

http://www.mediafire.com/download/h353xsaohvx11tg/picproje-e-dergi-sayi-1-program-anlatimlari-uygulamalar-bilgiler.rar

Yıllar boyunca bir çok projenin temelini oluşturan Picproje.org, son zamanlarda ücretsiz seminerler dönemi başlattı. Gönüllü eğitmenler; Yunus Öztekin, Celal Hançer ve Coşkun Taşdemir tarafından Altium , Arduino, M2M workshopları düzenledi.
Üniversite,lise öğrencileri ve elektroniğe meraklı kişilerce ziyaret edilen forumda, hazır çizim-proje mantığından öte püf noktaları ve derin bilgiler ışığında yardım etme mantığı gelişiyor, projelerdeki başarının ancak kendi çalışmalarımızla ortaya konulacağı öğütleniyor.
Karşılıklı yardımlaşmaya, paylaşmaya ve bilginin gücüne değer veren bunun gibi toplulukların olması oldukça sevindirici. Çocuklara ve gençlere yetkinlik kazandırmak, vizyonlarına değer katmak amacıyla Maker Çocuk atölyelerimize de destek veren Sinan Bey’e , Picproje ailesine teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ
Önceki İçerik3-boyutlu yazıcı dünyasına kolaylık getirecek 5 proje
Sonraki İçerikButterfly TV
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz