DIY yani do-it-yourself yani kendin yap! Yurtdışında, özellikle Kuzey Amerika’da ve İngiltere’de oldukça popüler bir akım. Maker akımının bir uzantısı aslında. Evde bir şey mi bozuldu; kendin yap. Yeni bir alete mi ihtiyacın var; kendin tasarla. Ya da evini mi boyayacaksın; kendin boya! Bunun için özel kitler bile var. Mesela ev boyamak için hazır boyası, fırçası, yerleri örtmek için malzemeler ve ihtiyacınız olan herşey. Siz gidip alıyorsunuz ve 1-2 haftasonu uğraşarak evinizi boyuyorsunuz.

İş bu akımın en güzel sitelerinden birisi diy.org. Hemen göz atın. Grafik tasarımcılıktan, okçuluğa, mimarlıktan, çiftçiliğe,müzisyenliğe bir çok konuda yeni yetenekleri öğrenmeye başlayacağınız oldukça güzel bir site. Tüm yetenekleri görmek için https://diy.org/skills/sort/alpha adresine bakabilirsiniz.

Haydi hemen başlayın. Yeni yetenekler, hobiler kazanın, kendiniz yapın! 🙂

PAYLAŞ
Önceki İçerikNedir Maker Hareketi denilen?
Sonraki İçerikKickstarter ile toplanan para 1 Milyar Doları geçti
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz