cokboyutlu.com

Türkiye’deki Shapeways bezeri girişimlerden birisi cokboyutlu.com 3 boyutlu yazıcı alanında gayet iyi yol kat etmişler. Sevgili Mehmet Erkan Ustaoğlu, Ali Can Boysan ve arkadaşlarının başarılarının devamını diliyoruz.

2013 senesinin başlarında Türkiye’nin ilk 3 Boyutlu Baskı Dükkanı sloganıyla yola çıkan www.cokboyutlu.com, Türk halkına 3D Print kavramını tanıtıp benimsetmeyi ve insanları Maker Hareketi ile tanıştırmayı hedefeyerek piyasa ilk adımını attı.
İşe başlarken, kişiye özel tasarlanan 3 boyutlu basılmış ürünlerle insanlara istedikleri şeyi yaratabilecekleri algısını aşılarken, bunun yanında yine 3 boyutlu basılmış özel tasarım ürün çeşitleriyle de vitrinlerini doldurdu.

www.cokboyutlu.com daha sonra yine Türkiye’de bir ilk olarak, insanlara kendi 3D tasarımlarını üretme hizmeti vermeye başladı. Hizmet basit bir akış ile işliyor. Önce 3D Çizim Gönder butonuna tıklayarak ve çiziminizi gönderiyorsunuz! En kısa içerisinde tasarımızın yapılabilirliği , fiyatı ve hangi teknoloji ile ne kadar sürede üretilebileceği bilgileri  mail adresinize gönderiliyor. Onayınızı takiben ürün basılıp size gönderiliyor.

Daha sonra bir ilki daha gerçekleştirip tasarımcıların kendi dükkanlarını açabilecekleri ve tasarladıkları 3D modelleri ürettirip satabilecekleri Tasarımcı Dükkanları arayüzünü de sunarak tasarımcının da kazanmasını hedefeyen bi sistem oluşturdu.

Bütün bunlar güzel adımlar olsa da, Maker Hareketi için yetersiz kalan adımlardı. Daha büyük adımlar atılarak alanında inovasyon ödülü alan Mcor 3D Printerların ve yine alanında lider marka olan Artec 3D Scannerların satışını www.teknodizayn.com adresi üzerinden gerçekleştirmeye başladı.

Maker Hareketi’nin asıl amaçladığı devrimsel düşünceye ve her bir bireyin kendi istediği , kendi hayal ettiği, kendi yarattığı fikirleri üretmesi fikrine yönelen www.cokboyutlu.com son olarak da 3D Systems firmasının Cubify markası altında topladığı Cube ve CubeX serisi 3D Printerları ile Sense 3D Scanner satışlarına herkes 3D Printer ve 3D Scanner sahibi olabilsin diye rakipsiz fiyatlarla satmaya başladı.

www.cokboyutlu.com ailesi Maker Hareketinin bir parçası olmaktan gurur duyuyor ve sizlerin de desteğiyle her geçen gün bu harekete destek olabilmek için kendini geliştiriyor. Siz de bu harekete destek verin ve devrimin bir parçası olun !

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz