CoderDojo Türkiye’de Çocuklar Kodlama Öğreniyor!

60’a yakın ülkede bulunan CoderDojo atölyeleri Türkiye’de de devam ediyor.

6-17 yaş arası çocukların katılabildiği CoderDojo atölyelerinde geleceğin teknoloji liderleri bir araya geliyor. Yazılım bilgisine sahip gönüllülerin ve yazılım öğrenmek isteyen çocukların bir araya geldiği CoderDojo atölyelerinde oldukça güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Geleceğin dilini geleceğin nesline öğretme misyonu taşıyan CoderDojo, 2011 yılında İrlanda’da kurulan bir sosyal girişim olarak başlayıp, bugün dünyanın birçok noktasına erişmiş bulunuyor. CoderDojo; amatör ruhla, bilgisayar yazılımının ilk evrelerini çocuklara ve gençlere öğretmeyi hedefliyorlar. Gönüllü yazılımcıların düzenlediği atölye çalışmalarında çocuklar temel düzeyde algoritma mantığını öğreniyor ve yazılım dünyasına giriş yapıyorlar.

Türkiye’de 2014 yılı başından bu yana  devam eden CoderDojo, Stage-Co’nun sosyal sorumluluk projesi olarak devam ediyor.

Sosyal medya hesaplarında hangi illerde atölye düzenlediklerini keşfedebilir ve siz de kayıt yapabilirsiniz.

Diğer etkinliklerden haberdar olmak isterseniz Makers Türkiye‘yi takip etmeye devam edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikAdana Maker Teknoloji
Sonraki İçerikJr.Robotics Ankara Ve İzmir’de!
Makers Türkiye, öğrenciler, öğretmenler, tasarımcılar, mühendisler ve tüm meraklıların bir araya geldiği, Türkiye'nin ilk ve en büyük maker topluluğudur. Platformda yer almasını istediğiniz tüm duyurularınızı "Sen de Duyur" alanını kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz