Butterfly TV

Google’in çıkardığı Nestcam kamerası gibi akıllı telefonunuzdan canlı izleyebileceğiniz ve
yönetebileceğiniz canlı yayın kameranızı kendiniz yapabilirsiniz. Dünya’da çokca
kullanılan kredi kartı büyüklüğündeki bilgisayar “Raspberry PI” ile yapılan akıllı
telefonunuzdan canlı izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Kameranızı yapmak için Maker
kültürüne ülkemizden katkıda bulunan geliştiricilerin hazırladığı dökümanı takip etmeniz
yeterli.

Dünya’da maker hareketi olarak bilinen “teknoloji” ve “kendin yap” kültürün birleşmesinden oluşan akıma katılan Butterfly TV proje ekibi Dropcam ve Nestcam gibi akıllı telefonunuzdan izleyebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz kameraların “kendin yap” versiyonunu geliştirdi. Üstelik maliyeti de Dropcam ve Nestcam’den daha hesaplı. Kamera geliştirilirken kredi kartı büyüklüğünde bilgisayar “Raspberry PI” kullanıldığı için projeye “Butterfly PI” ismi verildi. Maker kültüründe yapılan ürünlerin nasıl yapıldıkları anlatıldığından Butterfly TV ekibi de geliştirdikleri Butterfly PI’in nasıl yapılacağını kendi web sitelerinde Türkçe ve İngilizce olarak anlatıyorlar ve ilgilinen kişilere kameralarını geliştirmeleri için internet üzerinden destek veriyorlar. Döküman olabildiğince basit bir şekilde yazılmaya çalışılmasıyla beraber konuya
biraz aşına olmanız kendi kameranızı geliştirme konusunda size kolaylık sağlayacaktır.
Butterfly TV mobil uygulaması ile tam uyumlu olan Butterfly PI kamerası evinizi, iş yerinizi, hatta bebeğinizi izlemek için bile kullanabilirsiniz. Hatta etkinliklerinizi canlı olarak katılamayanlara izletebilirsiniz. Butterfly PI kamerasını geliştirmeye devam etmeyi düşünen ekip, hareket algılama, video kayıt gibi yeni özellikler eklemeyi planlıyor ve kameranın performansının daha verimli hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor.
Google Play’den indirilebilir Butterfly TV uygulaması ve Butterfly PI projesi hakkında bilgi almak için www.butterflytv.netsitesinden ve [email protected] adresinden veya sosyal medya hesaplarından Butterfly TV ile iletişim kurabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikElektronik ile ilgili her şey; Picproje
Sonraki İçerikMyo İle Tanışma Vakti Geldi!
Makers Türkiye, öğrenciler, öğretmenler, tasarımcılar, mühendisler ve tüm meraklıların bir araya geldiği, Türkiye'nin ilk ve en büyük maker topluluğudur. Platformda yer almasını istediğiniz tüm duyurularınızı "Sen de Duyur" alanını kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz