Çocukların teknolojiyle olan teması artıyor,eğitim teknolojisi her geçen gün gelişiyor. Türkiye Bilim Kahramanları Derneği’nin genç mucitleri bu yıl “senin dünyan, senin sınıfın” temasıyla öğrenimin geleceğiyle ilgili hayallerini süsleyen bir konu seçip, süreci geliştirecek yenilikçi çözümler üretecekler. Hayal dünyalarını teknoloji için geliştirecekleri, renklendirecekleri bir etkinlik onları bekliyor.

 “Her çocuk mucit doğar” söylemiyle yola çıkan Bilim Kahramanları Derneği gönüllüleri tarafından bu yıl 11.si düzenlenen Bilim Kahramanları Buluşuyor etkinliklerinin yerel turnuvaları sırasıyla 14-15 Şubat İstanbul Kültür Üniversitesi’nde, 21-22 Şubat Bursa Uludağ Üniversitesi’nde, 28 Şubat-1 Mart Ankara Maya Özel Okulları’nda ve 7-8 Mart İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşecek.Yerel turnuvaların ardından Bilim Kahramanları Buluşuyor ulusal turnuvası 21-22 Mart tarihlerinde İzmir’de yapılacak.

Bilim kahramanları derneği 9-16 yaş arası gençlerin oluşturduğu takımların daha çok patent başvurusu yapması,gençlerin erken yaşta temel bilimlere yönelmesi, genç bilim insanlarının öne çıkarılıp yüreklendirilmesi ve geleceğin bilim insanlarına, mühendislerine, etkin girişimci, duyarlı vatandaşlarına ilham verilmesi için çalışıyor.

Geçtiğimiz 10 yılda uluslararası alanda bir çok yarışmada ödüller kazanan genç mucit takımları bundan sonra da başarı çıtasını hep yükseklerde tutmayı hedefliyor.

Detaylı bilgi almak için derneğin web sitesini inceleyebilirsiniz.
http://bilimkahramanlari.org/

PAYLAŞ
Önceki İçerikMaker Panayırı yapın!
Sonraki İçerikİlk Ankara Maker Panayırı 3 Mart 2015’te!
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz