“Ben Evimin Maker’ıyım” Diyenlere 15 Püf Nokta

© Shutterstock.com

Ev yapımı püf noktaları hayatımızı daha kolay hale getirmek için ortaya atılır. Onlar birçok tecrübeli insan tarafından kullanılan ve işe yaradığı kanıtlanmış, zaman kurtaran püf noktalarıdır. İşte ben evimin maker’ıyım kardeşim diyenler için 15 püf noktası:

15 – Kokuları Toplayan Tebeşirler

byjille

Dolabınıza tebeşir dolu küçük bir paket asarsanız kıyafetleriniz üzerinde hoş olmayan kokular olmayacaktır. Çünkü tebeşir, nemi ve kokuları mükemmel bir şekilde absorbe eder.

14 – Çiçekler İçin Kamış

© depositphotos

Çiçekler daha dik durup herhangi bir şekilde parçalanmazsa daha cazip görünür. Çiçeklerin yumuşak saplarına kamış geçirin ve sorunu çözün.

13 – Giysilerin Hızlı Kuruması İçin Havlu

© depositphotos

Giysilerinizi daha çabuk kurutmak için tamburdaki ıslak şeylerin arasında kuru bir havlu koyun ve sonra döndürme modunu açın.

12 – Kahveli Toprak

© depositphotos

Tüm kahve sevenler için! Kahvenin bol olduğu topraklarda iyi gübreleme yapılabilir. Bahçenizdeki toprağa bir miktar ekleyin ve parazitleri unutun.

11 – Lekeler İçin Makyaj Temizleyicisi

© depositphotos

Makyaj temizleyicisi, makyajı yüzünüzden çıkarabildiği gibi aynı zamanda kıyafetlerinizden de çıkarabilir. Ruj ve maskara lekelerini gidermenize yardımcı olur.

10 – Plajlar İçin Lastikli Çarşaf

© chillin

Lastikli bir çarşaf alın, kenarlarına çantalarınızı veya diğer ağır eşyalarınızı koyun, bu şekilde dışarıdan kum girmesini engeller ve rahat bir bölgeye sahip olursunuz 😀

9 – Şişeden Fıskiye

© housingaforest

Bu maddeyi yazmak yaz mevsiminde daha iyi olurdu ama olsun siz yine de bir yere not edebilirsiniz 🙂 Plastik şişede delikler açarak kendi fıskiye yapabilirsiniz.

8 – Bitkiler İçin Yeşil Çay

© depositphotos

Otu az olan bir yeşil çay çözeltisi, her 4 haftada bir bitkiler için kullanılabilir. 10 litre su için 2 ya da 3 çay poşeti yeterli olacaktır.

7 – Ahşap Lekeleri İçin Pas Sökücü

© depositphotos

Ahşap düzeylerdeki çay ve kahve lekelerini bir pas sökücü ile nemlendirilmiş bezle silerseniz lekeler ortadan kalkar.

6 – Yaralar İçin Dudak Kremi

© depositphotos

Ufak yaralarınız için dudak kremleri yaranın çabucak iyileşmesini sağlar.

5 – Çatlaklar İçin Depilasyon Kremi

© depositphotos

Depilasyon kremi, topuklarınızdaki çatlakları düzeltmeye yardımcı olur. Manikürleri de yumuşatır.

4 – Kokular İçin Kağıt

© depositphotos

Plastik gıda kapları gözenekli oldukları için yıkandıktan sonra kokabilirler. Kokuları absorbe edebilmek için içine buruşuk gazete kağıdı koyun. Bu, kokuları emecektir. Kabı tekrar kullanmadan önce yıkamayı unutmayın.

3 – Ev Yapımı Sinema

© Shutterstock.com

Telefonunuzla film izlerken onu havada tuttuğunuz için elleriniz ağrıyor mu? Ellerinizi serbest tutmak için harika bir yol var. Bir karton kutu, lastik bant ve bir telefonla bunu yapmak mümkün. Telefonunuzu kutunun ortasına koyun, bir taslak çizin ve delik açın. Telefonunuzun düşmemesi için kutunun içine fazladan mukavva yapıştırın. Daha sonra şekildeki gibi telefonu sabitleyin. Geri kalan tek şey boynunuz için bir oval oluşturmaktır. Daha sonra ev sinemanızın tadını çıkarabilirsiniz. Ben şimdi yapmaya başlıyorum bile!

2 – Dokunmatik Ekran İçin Folyo

Dokunmatik ekranlar ilginç şekilde folyoyu algılar. Folyo ile kalemi sararsanız el yapımı dokunmaktik ekran kalemi elde edebilirsiniz. Kışları eldiveninizin parmak uçlarını folyo ile sararak elleriniz üşümeden telefonunuzu kurcalayabilirsiniz.

1- Basit Vakumlu Poşet

© food-hacks.wonderhowto

Gıdalar buzdolabında vakumlu bir poşetteyse daha uzun süre dayanır. Eğer vakumlu poşetleriniz yoksa bunu kolayca yapabilirsiniz. Gıdanızı poşete koyun ve içine su doldurun. Dolan su, poşetteki havayı kendi basıncan dolayı dışarı atar ve sizde suyu hızlıca boşaltırsanız vakumlu bir poşet elde etmiş olursunuz.

çevirinin kaynağı: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/18-effective-life-hacks-for-all-occasions-365160/

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz