Ateş Böceği Kavanozuyla Geceyi Aydınlat

Melissa Caughey

Küçük bir kız olarak en sevdiğim yaz hatıralarımdan bazıları arka bahçemde ateş böceklerini yakalamaktı. Karanlık çöktüğünde arkadaşlarım ve ben, her birimiz, babamın
bizim için yaptığı böcek toplama kavanozlarını elimize alıyorduk. Yeni biçilmiş çimlerde çıplak ayakla koşarken, havada her yanıp sönen ışığa koşan periler gibi dans ederdik. Bazen
gömleklerimize inerlerdi. Büyülüydü. Birkaç tane yakaladığımızda onları kavanozlara koyar, kavanozları da piknik masasının üzerine koyar, yeni arkadaşlarımıza ve onların yanıp tutuşan ışıklarına hayran kalırdık. Bazı geceler kavanozlarımızda çimen ve taze yaprak sıkıştırarak onlara geçici bir ev yapacak kadar şanşlı olurduk. Geceyi başucumuzdaki ateşböceği kavanozlarımızla geçirirdik. Uyuduktan sonra bize harika gece lambaları olurlardı.

Melissa Caughey

Başka bir gece ilk ateşböceğime bir göz attım. Sadece küçük bir kız olarak hatırladığım kadarıyla yoktu. Küçük bir kız olduğum zamanlar hakkındaki bu hikayeyi de kızıma anlattım.
Tıpkı benimki gibi bir kavanoz istedi, böylece bir tane yaptık.

Melissa Caughey

Araç ve Gereçler

-Cam Kavanoz -Küçük Bir Parça Dantelli Kumaş
-Pil ile Çalışan Mini LED Tel Işıklar -Sıcak Tutkal Tabancası
-Karanlıkta Parlayan Kumaş Boya -Saç Kurutma Makinesi

Dantel kumaştan küçük kanatları keserek başlayın. LED tel ışıklardaki her ışığın arka tarafını tutkallayın.

Melissa Caughey

Kanatların üzerindeki her bir ışığın arkasına bir damla karanlıkta parlayan boya uygulayın. Kurutma işlemini hızlandırmak için düşük sıcaklıkta bir saç kurutma makinesi kullanın. Boyayı uygulamak için tek seferde çift ışıkla çalışın ve kurutun.

Melissa Caughey

Ardından ışıkları ters çevirin ve ampüllerin önüne karanlıkta parlayan boyayı önceki işlemin aynısını kullanarak uygulayın. Kavanozu kapatmadan önce ışıkların tamamen kurumasına izin verin.

Cam kavanozun dış tarafını süsleyin. Karanlıkta parlayan boyalarla,
tabana biraz çim ekledik. Kavanoza biraz girdaplar, noktalar veya hatta
bir ay bile ekleyebilirsiniz. Kurumaya bırakın.

Melissa Caughey

Işık dizisi kuruduysa ve pil kavanozun kapağına uyuyorsa, anahtar dışarı bakacak şekilde kavanozun kapağını tutkallayın. Pil uygun değilse, basitçe kavanozun altına yerleştirmekten çekinmeyin.

Akşam karanlığını bekleyin ve tadını çıkarın! Bu cam kavanoz ışıkları akşam buluşmalarına mükemmel bir dokunuş katar, verandanızda rahatlatır ve yaz mevsiminin sesleri gecenin havasını kaplarken uykuya sürükler.

kaynak: http://www.diynetwork.com/made-and-remade/make-it/light-up-the-night–firefly-mason-jar-summer-craft

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz