3D Yazıcılarla Bisiklet Yolu Yapılıyor!

3 Boyutlu Yazıcılarla Bisiklet Yolu Yapılıyor!

Eindhoven Üniversitesi’nde bulunan mühendisler 3 boyutlu yazıcıları kullanarak okul içerisinde kullanılan bir bisiklet yolu yapıyor. Dünya’nın ilk 3D bisiklet yolu için inşaat sektöründe kullanılan 3 boyutlu yazıcılar kullanılacak. 8 metre uzunluğunda olacak köprünün geleceğe ışık tuttuğu belirtiliyor. İnşaat sektöründe yeni teknolojilerin kullanılmasının bir çok değişikliğe yol açması bekleniyor. 3 boyutlu yazıcılar ve robotların sanayide kullanımın artmasıyla işsizlik oranının artacağı söylenirken Eindhoven Üniversitesi bunun tam tersi ölçüde olduğunu ifade ediyor. Gelişen ve değişen bir dünyada artık tüm sektörlerde çalışanların kendini geleceğe hazırlaması ve buna yönelik eğitim almaları gerektiği vurgulanıyor.

Maker hareketi ve gelişen teknolojiler artık tüm dünyada etkisini gösterirken yenilikleri de peşinden getiriyor. Artık her sektörün teknoloji kullanma yetkinliğine sahip çalışanlar bulundurması gerekiyor. Geleceğe yönelik heyecanlı projelerden haberdar olmak istiyorsanız takipte kalın!

www.makersturkiye.com

  • ETİKETLER
  • 3d
PAYLAŞ
Önceki İçerikMini Otonom Araç Yarışması – OpenZeka MARC
Sonraki İçerikVR Sinemalarda Kullanılıyor!
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz