3b yazıcılar için yerli filament üreticisi Oo-kuma

2 girişimci Arda Kocaman ve Gökhan Gönültaş’ın kurduğu yerli filament üreticisi Oo-kuma’dan(japonca büyük ayı demek oluyor) makerlara mesaj var.

Türkiye’nin ilk ve tek Dünya’ya satılan filament markası olan Oo-kuma, 2014 Şubattan beri yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ile kaliteli ve tutarlı filament üretimine başlamıştır. İki genç girişimcinin filament konusundaki kötü ve pahalı ürünlerden şikayetçi olarak yola çıktığı hikayede, kendi tasarladıkları özel üretim tesisi ile marka, oldukça iddialı bir konum sahibi olmuştur.

ABS, PLA ve FLEX ürünlerini çeşitli renk ve standart makara alternatifleri ile sunan firma, ek olarak HIPS, Poli-karbonat, Poliamit, Nylon, PVA ve metal katkılı ürünlerin Ar-Ge çalışmalarını tamamlamış olup, piyasadaki mevcut ticari 3-boyutlu yazıcılar ile benchmark test aşamalarını bitirdikten sonra duyurmayı planlamaktadır.

Hammadde karışımı dahil, son ambalaja kadar üretimi kendi bünyesinde tamamlayan Oo-kuma, malzeme kalitesi konusunda oldukça “titiz” hareket etmektedir. Çin menşeili hiçbir katkı veya ürün kullanmayarak en kaliteli ürünü doğru fiyatta son kullanıcıya ulaştırıp piyasadaki kirliliğin önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Satışlarını ağırlıklı olarak yurtdışına yapan markanın Türkiye’deki bayi ağı yeni oluşmasına rağmen Türkiye’ye özel indirimli fiyat politikası mevcuttur.

Tüm gelişmeleri www.oo-kuma.com adresinden veya facebook.com/ookumafilaments sayfasından takip edebilirsiniz. İletişim için [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikİstanbul için bir proje: “Koku remover!”
Sonraki İçerikRobohand Türkiye’de!
Makers Türkiye
Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye, yaratıcı projeleri, yeni nesil eğitimleri, etki yaratan sosyal sorumluluk programları, güçlü dijital mecrası sayesinde sağladığı performans pazarlama servisleri ile kurumsal dünyaya, eğitim kurumlarına ve 60 bin kişilik topluluğuna değer katan yaratıcı bir yapıdır. Bizimle iletişime geç: [email protected]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz