3 Boyutlu Yazıcıyla Stres Çarkı Üretin!

Stres çarkları 7den 70e herkesin ilgisini çekti ve hızla yayılmaya devam ediyor. Avucunuzun içine sığabilecek bir stres çarkı da var evinizin bir odasında yer kaplayacak kadar çok büyük olanlar da. Rengarenk, ışıklı, ses çıkartan binlerce farklı özellikte stres çarkı üretildi ve binlerce satıldı. Siz de evinizin rahatlığında hayal edip kendi stres çarkınızı hemen üretebilirsiniz!

Öncelikli olarak yapmanız gereken bir maker için en önemli şey olan; hayal kurmak! Nasıl bir stres çarkı yapmak istediğinize karar verin. Rengi, boyutu, modeli belli olduysa hızla 2. aşamaya geçin.

Tasarlamak! 3 boyutlu yazıcıdan üreteceğiniz stres çarkı için isterseniz Thingiverse gibi hazır platformlardan yararlanabilirsiniz ve orada bulunan modelleri bilgisayarınıza indirerek direk baskı alabilirsiniz. Binlerce hazır 3 boyutlu tasarım dosyasının bulunduğu platformlarla ilgili bir yazı yazmıştık isterseniz buraya göz atabilirsiniz. Ya da 3 boyutlu tasarım araçlarını kullanarak kendiniz çizimini hayalinize göre tasarlayabilirsiniz.

3.aşamada ise artık en heyecanlı bölüme gelmiş oluyorsunuz. Üretin! Hayalini kurdunuz tasarımına karar verdiniz ve artık 3 boyutlu yazıcı ile üretime hazırsınız. İsterseniz evinizde, iş yerinizde ya da yakınınızda bulunan bir 3 boyutlu yazıcıdan hemen baskı alabilirsiniz. En yakınınızdaki atölye nerede merak ediyorsanız Makers Türkiye atölyeler sayfasından bulabilirsiniz. Ya da üretim aşamasında size yardımcı olacak Kim Üretir gibi platformlardan destek alabilirsiniz.

Hayal eden, tasarlayan, üreten makerlar için heyecan hiç bitmiyor! Siz de hayalleriniz için adım atın ve hızla üretime katılın!

Makers Türkiye’yi takip etmeye devam edin!

PAYLAŞ
Önceki İçerikVR Sinemalarda Kullanılıyor!
Sonraki İçerikAtölye Park Elazığ’da!
Makers Türkiye, öğrenciler, öğretmenler, tasarımcılar, mühendisler ve tüm meraklıların bir araya geldiği, Türkiye'nin ilk ve en büyük maker topluluğudur. Platformda yer almasını istediğiniz tüm duyurularınızı "Sen de Duyur" alanını kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz