3 Adımda Para Yapıcı

Money maker” gerçekten bir para yapıcı değil, daha düşük bir banknotu (veya boş kağıt) daha yüksek bir banknota dönüştürmek için ortaya çıkan bir yanılsama.

Autodesk Fusion 360’ı kullanarak tasarlanmış, Cura 3.1 kullanarak kesilmiş ve PLA’da Ultimaker 2+ Extended ve Ultimaker 3 Extended’de basılmıştır.

Adım 1: Parçalar

Akslar için 20 (50,8 cm) inç uzunluğunda 2 3/4(6,9 cm) genişliğinde siyah malzeme şeridine (örn. ağır çim çöp torbası, pamuk, ipek, keçe vb.) ihtiyacınız olacak.

Tüm parçaları 15 cm dikey çözünürlükte %20 dolgu ile basabilirsiniz. ”Chassis.stl” dosyasını destek ile basın. ”Gear Axle (18 teeth).stl”i dişlerdeki törpülenmeyi önlemek için bir raft üzerinde yazdır. ”Axle.stl”, ”Cap.Axle.stl” ve ”Knob.Axle.stl” olmak üzere her birinin 2 baskısını yazdırın. ”Gear Axle (18 teeth).stl’den 4 baskı yazdırın. Chassis.stl’den 1 baskı yazdırın.

Birleştirmeden önce, hareketli yüzeylerin düzgün ve yumuşak hareketi için gerekli tüm parçaları test edin, düzeltin, törpüleyin, zımparalayın ve hareket etmeyen yüzeyler için sıkıştırın. Seçtiğiniz renklere ve yazıcınızın ayarlarına bağlı olarak, daha fazla ya da daha az düzenleme, törpüleme ya da zımparalama gerekli olabilir.
Yazıcı tablasına temas eden tüm kenarları dikkatlice törpüleyerek tüm yazıcı tablasının sızıntıyı ortadan kaldırdığından ve tüm kenarlarının pürüzsüz olduğundan emin olun. Bu adımı yerine getirmek için küçük tırnak törpülerden kullanabilirsiniz.

Axle.stl

Cap Axle.stl

Chassis.stl

Gear Axle (18 teeth).stl

Knob Axle.stl

Adım 2: Montaj

 

 

2 adet ”Gear Axle (18 teeth).stl’i ”Chassis.stl’nin içerisine görüldüğü gibi yerleştirin, her dişteki altıgen deliklerin birbirine hizalandığından emin olun. Bu adımda
dişleri tutturmak için az miktarda vazelin kullanabilirsiniz.

”Axle.stl”i gösterildiği gibi iki diş arasında kaydırın daha sonra iki adet ”Cap Axle.stl” ile yerine oturtun, sağlamlaştırın.

Kalan 2 ”Gear Axle (18 teeth).stl’i gösterildiği gibi ”Chassis.stl” içine yerleştirin ve her dişteki altıgen deliklerin birbirine hizalandığına emin olun.Yine, bu adım esnasında dişleri tutturmak için az miktarda vazelin kullanabilirsiniz.

Kalan ”Axle.stl”i gösterildiği gibi iki diş arasında kaydırın, daha sonra 2 ”Knob Axle.stl” ile yerine oturtun, sağlamlaştırın. Bu noktada aksların ve topuzların rahat bir şekilde döndüğünden emin olun.

Seçtiğiniz 20 inçlik (50,8 cm) şeridin her iki ucuna birer adet, biri yukarı diğeri aşağı olacak şekilde 2 adet 3/4 inç (6,9 cm) uzunluğunda bant yerleştirin. Malzemenin bir ucunu resimde gösterildiği gibi topuzlarla beraber mile takın daha sonra serbest ucu mile yaklaşana kadar şeritleri mil üzerinde yuvarlayın. Serbest ucunu iki mil arasında kaydırın daha sonra gösterildiği gibi bant şeridini kullanarak kalan milin üzerine yerleştirin.

Adım 3: İşleyiş

Seçtiğiniz banknotu Money Maker’a önceden yerleştirin. İlk fotoğrafta, Money Maker’ın çıkış tarafına 5₺ yerleştirin. Yerleştirildikten sonra, gösterildiği gibi banknot Money Maker’ın içinde olana dek topuzu saat yönünün tersinde çevirin. Şimdi
üçüncü fotoğrafta gösterildiği farklı bir banknot (10 ₺ koyabilirsiniz) ya da Money Maker’ın giriş tarafına boş kağıt yerleştirin. Daha sonra topuzu saat yönünde çevirin. Topuz döndükçe, banknot da Money Maker’ın içine girecek ve orijinal banknot çıkacaktır.

kaynak: http://www.instructables.com/id/Money-Maker-1/?utm_source=makersturkey&utm_medium=blog&utm_content=moneymaker

CEVAP VER

Yorum
Lütfen adınızı giriniz